1987-01-20 Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 5:6

6

(2:4; 2:2; 2:1 bramki_po_dogrywce_gospodarz =)

"Niespodziewany sukces Cracovii" -

Niespodziewany sukces Cracovii

Kolejną miłą niespodziankę sprawiła Cracovia. wygrywając w Sosnowcu s Zagłębiem 6:5 (4:2. 1:1, 1:2). Bramki dla krakowian zdobyli: Gaik w 8 i 19 min.. Kurowski w 15 min.. Bomba w 15 min., Rutkowski w 35 min. i Klich w 41 min.

Cracovia w pierwszej tercji zastopowała pressing na całym lodowisku, czym zaskoczyła gospodarzy. Głoście raz po rai groźnie kontratakowali i wykorzystali bezbłędnie prawie wszystkie okazje strzeleckie. W drugiej tercji mecz się wyrównał a w ostatniej przewagę zdobyli sosnowiczanie, którzy narzucili silne tempo i zepchnęli przeciwnika do obrony. Nie potrafili jednak odrobić strat. Kilka razy udanie interweniował bramkarz gości. Cracovia do końca grała bardzo ambitnie i zasłużenie zdobyła dwa punkty.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 17 z 21 stycznia 1987