6 Sasnal
5 Figas

"W meczu „na szczycie”. Pogoń - Cracovia 29:33" -

W meczu „na szczycie”. Pogoń - Cracovia 29:33

W ekstraklasie piłkarek ręcznych Szczecin oglądał pojedynek „na szczycie” między liderkami — Cracovią i miejscową Pogonią. Krakowianki rozegrały w Szczecinie bardzo dobrą partię i wygrały ten arcyważny pojedynek 33:29 (14:11).

Cracovia wygrała zasłużenie, będąc zespołem bardziej dojrzałym i grającym nowocześnie. Gospodynie tylko w pierwszych minutach uzyskały prowadzenie, krakowianki szybko jednak odrobiły straty i już do przerwy prowadziły 3 bramkami. W drugiej połowie Pogoń zmniejsza różnicę do 1 bramki, ale krakowianki szybko opanowują sytuację i uzyskują bezpieczną przewagę kilku bramek.

Popis strzelecki dały w Szczecinie Wanda Wójcik —10 goli, Beata Golik 9, Ilona Sasnal 6, Zofia Figas 5, najwięcej dla Pogoni Pietrzak — 11, Mierzejewska — 9.

Przypomnijmy, że w piątek Cracovia zremisowała w Gdańsku ze Startem 18:18.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 75 z 30 marca 1987