1

(0:1; 2:0; 0:0)

"Porażki Podhala i Cracovii" -

Porażki Podhala i Cracovii

Wczoraj hokeiści ekstraklasy rozegrali kolejne mecze. Do dużej niespodzianki doszło w Nowym Targu, gdzie lider tabeli i mistrz Polski Podhale przegrał z Naprzodem Janów 3:6 (1:1, 2:3, 0:2). Pierwszego gola zdobyli w 6 min. goście po strzale Gondzika, ale w 12 wyrównał Podlipnl. Drugą tercję hokeiści Naprzodu wygrali jedną bramką. a w ostatniej części meczu „Szarotki” ruszyły do huraganowych ataków, grały jednak nieskutecznie, nie wykorzystując kilku dobrych pozycji strzeleckich. Natomiast dwie szybkie kontry gości zakończyły się zdobyciem goli. Naprzód wygrał więc w Nowym Targu. Gospodarze zagrali słabe spotkanie, zwłaszcza obrońcy popełniali zbyt wiele błędów, ułatwiając zadanie rywalowi. Podhale wystąpiło w osłabionym składzie bez Tomasika i Szopiskiego.

Bramki dla gospodarzy zdobyli: Podlipni, Kapisa i Hajnos, dla gości: Kwasigroch 3, Gondzik 2 oraz Liber 1.

Przegrała również Cracovia. ulegając w meczu wyjazdowym Polonii Bytom 1:2 (1:0, 0:2, 0:0). Dobry mecz krakowian, którzy nawiązali wyrównaną walkę z bardziej u- tytułowanym rywalem. Cracovia prowadziła do 27 min., jednakże w drugiej tercji straciła dwie bramki. Ostatnia część meczu był bardzo zacięta, ale żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku.

Bramkę dla Cracovii zdobył Wieczorkiewicz, dla Polonii Jachna i Puzio.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 231 z 3 października 1987