1987-10-27 Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 3:3

(2:2; 1:1; 0:0)

Tadeusz Bulas

"Zwycięstwo Podhala, remis Cracovii" -

Zwycięstwo Podhala, remis Cracovii

Wczoraj hokeiści ekstraklasy rozegrali kolejne mecze. Mistrz Polski Podhale Nowy Targ pokonał w meczu wyjazdowym GKS Katowice 5:3 (2:2, 0:3; 1:0). Bramki dla nowotarżan zdobyli: Wronka, Podlipni, Niedziółka, Ruchała i Szopiński.

Mistrzowie w dalszym ciągu grają słabo i z dużym wysiłkiem pokonali katowiczan. Tylko w drugiej tercji zdobyli wyraźną przewagę i dzięki temu wygrali cały mecz. Pozostałe dwie części spotkania były wyrównane i zacięte.

Sukcesem zakończył się występ Cracovii w Sosnowcu, która zremisowała z miejscowym Zagłębiem 3:3 (2:2,1:1,0:0). Bramki dla krakowian zdobyli: Steblecki 2 (w 17 i 33 min.) oraz Sikora (w 14 min.).

Zacięty i wyrównany mecz. Oba zespoły walczyły do końca bardzo ambitnie. Przy lepszej skuteczności krakowianie mogli się pokusić o zdobycie nawet dwóch punktów.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 252 z 28 października 1987

"ZAGŁĘBIE — CRACOVIA 3:3 (2:2, 1:1, 0:0)" -
b.d.

ZAGŁĘBIE — CRACOVIA 3:3 (2:2, 1:1, 0:0)

1:0 — K. Morawiecki (5), 1:1 — Sikora — Bomba — Steblecki (14), 2:1 - Waligóra (17), 2:2 — Steblecki — Sikora (17), 2:3 — Steblecki (36), 3:3 — J. Morawiecki — Cholewa (39).

Sędziowali: Czarnowski oraz St. Makowski i Kierozalski (OZHL Łódź). Widzów 1 000.

ZAGŁĘBIE: Baliński; Świątek — Cholewa, Kozłowski — Fronczek, Szewczyk — Bernat Wieloch (2) — J. Morawiecki — Cieślik, K. Morawiecki (4) — Płatek — Garbacz, Raszewski (2) — Waligóra — Mu-siał Trener: Leszek TOKARZ.

CRACOVIA: Jaskiernia; Wieczorkiewicz (4) — Bodzioch, Baryła (2) — Mazur, Jaracz — Gębczyk; Steblecki — Bomba — Sikora (2), Chrobak Pieczonka - Papuga, Sroka — Tomaszkiewicz — Schmidt (2) Trener. Tadeusz BULAS.

KARY: Zagłębie — 8 min., Cracovia — 10 min. CHALLENGE LODOWISK: sędzia Stanisław Czarnomski, org. 8, pub]. 3. kwalifikator PZHL Tadeusz Sylwester 8/5, „Sport” 8/5.

SOSNOWIEC. Początek spotkania był bardzo obiecujący. Grano szybo . składnie było sporo interesujących akcji i cztery ładne gole Choć nie folgowano sobie, obywało się bez fauli. Druga tercja była słabsza, ale dwie bramki strzelone w tej tercji były jej okrasą. Steblecki dzięki pięknemu strzałowi z backhandu z bardzo ostrego kąta uzyskał prowadzenie dla gości. Trzy minuty później Jarosław Morawiecki strzałem w „okienko” znów doprowadził do równowagi.

Wynik remisowy jest wiernym odzwierciedleniem tego, co się działo na tafli W zespole gości ekstra mecz zagrał Steblecki wspierany przez Sikorę Wśród gospodarzy osamotniony J. Morawiecki wypad! trochę słabiej od wyżej wymienionych, ale i tak był wyróżniającym się zawodnikiem w swej drużynie.