Kraków, Siedleckiego, piątek, 11 marca 1988, 17:00

(1:1; 1:1; 2:0)

Ryszard Borzęcki

"Więcej bijatyki niż gry" -

Więcej bijatyki niż gry

W grupie słabszej Cracovia pokonała Unię Oświęcim 4:2 (1:1, 1:1, 2:0). Było to bardzo słabe spotkanie, a na lodowisku panował chaos od pierwszej do ostatniej minuty. Pro-wadzenie dla gospodarzy zdobył Janek w 6 min., ale goście dość szybko wyrównali. W 7 min Klein pozostawiony przez obrońców krakowskich bez opieki posłał krążek do siatki Hokeiści Unii mieli w I tercji jeszcze kilka dobrych okazji do podwyższenia wyniku, ale Jaskiernia bronił bardzo dobrze, wygrywając nawet pojedynki sam na sam.

Prowadzenie dla gości zdobył w 24 min. Porzyckj w zamieszaniu podbramkowym, a w 36 min. grający w przewadze krakowianie wyrównali po strzale Pieczonki. Dopiero w ostatniej tercji Cracovia przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Grający prawie przez cały czas w przewadze jednego lub dwóch zawodników krakowianie zdobyli dwie bramki po strzałach w 46 min- Baryły i w 53 min. Schmidta. Goście nie mogli się pogodzić z porażką, zaczęli grać zbyt ostro, a momentami nawet brutalnie i raz Po raz wędrowali na ławkę kar. Na lodowisku dochodziło często do bójek. W sumie hokeiści Unii otrzymali 48 min. karnych. a Cracovia 20 T. G.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 60 z 12 marca 1988

"CRACOVIA — UNIA OŚWIĘCIM 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)" -
b.d.

CRACOVIA — UNIA OŚWIĘCIM 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

1:0 — Janek — Bomba — Papuga (6), 1:1 — Klein (7), 1:3 — Porzycki — Przewoźny (24), 2:2 — Pieczonka — Wieczorkiewicz (36). 3:2 — Baryła (46), 4:2 — Schmidt — Bomba (53).

Sędziowali: Więckowski oraz Lubelski (OZHL Warszawa) i Matuszek (OZHL Toruń). Widzów 800.

CRACOVIA: Jaskiernia; Wieczorkiewicz — Bodzioch (2), Janek (2) — Gębczyk, Jaracz — Cieślicki; Steblecki — Pieczonka (6) — Sikora (2), Baryła (4) — Bomba (2) — Papuga, St. Chrobak — Sł. Cupiał — Schmidt (2). Trener: Antoni GUTOWSKI.

UNIA: Pędziwiatr (4); Klein — Urbańczyk (2), Osoba (4) — Dębowski Kocemba (4) — Piwowarczyk (4); Osiński — Klisiak — Szołdrowski (2), Kotoński — Jarnot (12 w tym 10 min. za niesportowe zachowanie) — Kotyla (8), Przewoźny (4) — Kuberski — Krząkała, Michałek (2), Porzycki. Trener: Ryszard BORZĘCKI.

Kary: Cracovia — 20 min., Unia — 48 min.

CHALLENGE LODOWISK: sędzia Leszek Więckowski org. B. publ. 7, kwalifikator PZHL Władysław Michalik 8/8, „Sport” 8/7.
Źródło: b.d. 12 marca 1988