Madej 1
8 Tutkowska

"Zadyszka Cracovii" -

Zadyszka Cracovii

Wczoraj czterema zaległymi spotkaniami zakończyły pierwszą fazę rozgrywek piłkarki ręczne ekstraklasy. Teraz nastąpi blisko dwutygodniowa przerwa, po czym cztery najlepsze zespoły walczyć będą w turniejach, a pozostałe drużyny o utrzymanie się w lidze. Ta przerwa być może dobrze wpłynie na mistrzynie Polski Cracovię. które we wczorajszym meczu ze Startem Gdańsk dostały zadyszki.

W sobotę krakowianki pokonały Pogoń Szczecin 33:26 (20:12). Mistrzynie były zespołem zdecydowanie lepszym i pewnie wygrały. Przez cały czas miały wyraźna przewagę bramkową. Cracovia grała szybko, pomysłowo i skutecznie, dopiero w ostatnich 15 minutach, gdy pewna już była zwycięstwa, zwolniła tempo. Bramki dla zwyciężczyń zdobyły: Siodłak 9, Wójcik, Figas i Sala po 5, Tomaszewska. 4. Sasnal 3. Hołda 2. najwięcej dla pokonanych Mierzejewska 12.

Wczoraj Cracovia z najwyższym trudem pokonała Start Gdańsk 23:22 (13:12). Początek spotkania bardzo nerwowy. Pierwszego gola gospodynie zdobyły dopiero w 3.45 min. po strzale Figas. Ale w 17 min. krakowianki prowadziły Już czterema bramkami i nic nie zapowiadało dramatycznej końcówki. Walczące ambitnie gdańszczanki nie dawały jednak za wygraną. W drugiej części spotkania czterokrotnie doprowadziły do remisu, a zwycięskiego gola dla Cracovii zdobyła Tomaszewska na 20 sek. przed końcem meczu. Krakowianki grały wtedy w przewadze dwóch zawodniczek.

Mecz był brzydki, obydwa zespoły walczyły zbyt ostro, zwłaszcza w ostatnich minutach. Tak krakowianki, jak i gdańszczanki przebywały na ławce kar po 20 minut. Mistrzynie Polski zagrały słabo, popełniały wiele błędów, sprawiały wrażenie przemęczanych.

Bramki dla Cracovii zdobyły: Figas 7. Wójcik 6. Siodłak 4, Tomaszewska 3, Sasnal, Sala i Madej po 1, najwięcej dla Startu Tutkowska 8.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 61 z 14 marca 1988