(2:1; 1:1; 5:1)

Antoni Gutowski

"Wygrana „Szarotek", porażka Cracovii" -

Wygrana „Szarotek", porażka Cracovii

… Coraz trudniejsza staje się sytuacja Cracovii, która w tzw. grupie słabszych przegrała w Oświęcimiu z Unią 3:8 (1:2, 1:1, 1:5), bramki dla Cracovii: Bomba, Baryła i Janek po 1, dla gospodarzy Kotyla 2, Urbańczyk, Kotoński, Jarnot, Krząkała, Przewoźny i Szołdrowski po 1. Długo ważyły się losy tego meczu, przez dwie tercje Cracovia była równorzędnym partnerem i miała nawet więcej sytuacji strzeleckich. Ale grający od 2 tercji tylko dwoma piątkami krakowianie, w ostatniej odsłonie stracili siły i gospodarze strzelili aż 5 bramek, zapewniając sobie tym samym wysokie zwycięstwo.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 66 z 19 marca 1988

"Unia — Cracovia 8:3 (2:1, 1:1, 5:1)" -
b.d.

Unia — Cracovia 8:3 (2:1, 1:1, 5:1)

0:1 — Bomba (2). 1:1 — Krząkała — Porzycki (13). 2:1 — Urbańczyk — Osiński (19). 3:1 — Kotoński — Jarnot (22). 3:2 — Baryła (22) 4:2 - Janek - Bomba (43). 4:3 — Kotyla - Osoba (44). 3:3 — Jarnot (50). 6:3 — Kotyla — Jarnot — Kotoński (34). 7:3 — Przewoźny (57). 8:3 — Szołdrowski — Klisiak — Klein (60).

Sędziowali Trabuć (OZHL Opole) oraz Górski 1 Matuszak (OZHL Toruń). Widzów 3200.

UNIA: Pędziwiatr: Klein — Urbańczyk (4). Osoba — Debowski Kocemba — Pfwmwarczvk; Osiński — Klisiak — Szołdrowski Kotoński — Jarnot — Kotyla. Przewoźny — Porzycki — Krząkała. Trener Ryszard BORZĘCKI.

CRACOVIA: Jasklernia: Wieczorkiewicz — Bodzioch. Baryła (2) — Gębczyk: Stobiecki - Sikora (2) — Schmidt. Janek - Bomba — Papuga. Rapacz — Pieczonka — S. Cupiał. Trener Antoni GUTOWSKI.

Kary: Unia — 4 min.. Cracovia — 4 min.

CHALLENGE LODOWISK: sędzia Jacek Trabuć org. 8. publ t. kwalifikator PZHL Józef Wróbel 8/6. .Sport” 6/8.
Źródło: b.d. 19 marca 1988