Kraków, hala Wawelu, sobota, 1 października 1988, 16:30

Golik 4
Hołda 3

"Wicemistrzynie tracą punkty" -

Wicemistrzynie tracą punkty

Odmłodzony zespół wicemistrzyń Polski piłkarek ręcznych Cracovii nadal traci punkty, także w meczach, w których jest gospodarzem. Krakowianki nie graja już tak dobrze jak w ubiegłym sezonie.

W sobotę Cracovia niespodziewanie przegrała z Pogonią Szczecin 16:20 (7:11). Z wyjątkiem pierwszych minut spotkania przez cały czas prowadziły szczecinianki różnicą nawet pięciu bramek. W 47 min. Cracovia przegrywała Już tylko 15:16. jednakże na więcej nie było jej stać. Krakowianki grały słabo. Najwięcej bramek dla Cracovii zdobyły: Karaś 5. Golik 4 i Hołda 3.

Wczoraj Cracovia pokonała Start Gdańsk 23:22 (7:7). Bardzo zacięte i wyrównane spotkanie. Krakowianki zagrały tym razem lepiej, zwłaszcza w obranie. Znane z ostrej gry gdańszczanki i tym razem nie przebierały w środkach, za co otrzymały dwie czerwone kartki i sześć razy wędrowały na ławkę kar. Dopiero w ostatnich minutach meczu, Cracovia zagrała leniej, a zwłaszcza skutecznie i dzięki temu zapewniła sobie zwycięstwo.

Najwięcej bramek dla Cracovii zdobyły: Golik 9. Wójcik 4, dla Startu: Tutkowska 8.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 232 z 3 października 1988