1988-11-20 Cracovia - Towimor Toruń 13:2

Kraków, Siedleckiego, niedziela, 20 listopada 1988, 17:00

2

(4:1; 6:1; 3:0)

"Pogrom" -

Pogrom

Hokeiści Cracovii rozgromili na swoim lodowisku Towimor Toruń 13:2 (4:1, 6:1, 3:0). Bramki zdobyli dla Cracovii: Pawlik 3 (4, 23, 28 min.), Chrobak 1 min., Sikora 3 min., Steblecki 13 min., Strama 25 min.. Sroka 26 min., Batkiewicz 28 min., Wieczorkiewicz 31 min., Pieczonka 42 min., W. Cupiał 56 min., Bomba 56 min., dla gości: Majstrzyk 18 min., Fraszko 38 min.

To był mecz do jednej bramki, a pojedynek ten chwilami przypominał sparring. Już w 54 sek. Chrobak zdobył prowadzenie, a w 4 min. gospodarze prowadzili 3:0. Goście u- stępowali o dwie klasy gospodarzom. Grali bardzo słabo w obronie, bardzo kiepsko spisywali się obaj bramkarze.

W II tercji między 23 a 28 min. gospodarze strzelili aż 5 bramek. W ostatniej tercji krakowianie grali już nieco ulgowo, ale i tak Ich przewaga była wyraźna. W 56 min. zdobyli nawet gola grając w osłabięniu. po idealnym zagraniu Pawlika (z meczu na mecz gra lepiej) W. Cupiał nie miał trudności z ulokowaniem krążka w pustej bramce.

Warto odnotować też bezbłędne prowadzenie meczu przez naszego czołowego sędziego międzynarodowego Bogdana Tyszkiewicza, który dawał grać hokeistom, ale też z miejsca ukrócił przejawy niesportowe- go zachowania się, karząc Solińskiego i Sikorę karą 10 min. Mecz miał spokojny przebieg, ale znowu kibice Cracovii popisywali się chamskimi przyśpiewkami pod adresem... Wisły.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 272 z 21 listopada 1988