1989-01-25 Cracovia - Unia Oświęcim 10:4

Kraków, ul. Siedleckiego, czwartek, 25 stycznia 1990, 17:00

Mieczysław Nahuńko

"Cracovia — Unia 10:4 (2:2, 5:1, 3:1)" -
b.d.

Cracovia — Unia 10:4 (2:2, 5:1, 3:1)

0:1 — Shostak — Kotoński (11), 0:2 — Przewoźny (15), 1:2 — Roszczin (18), 2:2 — Steblecki (20), 3:2 — Agulin — Baryła (23), 4:2 — Steblecki — Pawlik (26), 5:2 — Fras — Porzycki— Sroka (30), 6:2 — Roszczin — Agulin — Baryła (33), 7:2 — Pawlik — Bomba — Steblecki (34), 7:3 — Pilarski (37), 7:4 — Kotyla — Shostak (45), 8:4 _ sroka — Porzyckl (46), 9:4 — Roszczin — Agulin — W. Cupiał (52), 10:4 — Porzyckl — Schmidt (60).

Sędziowali: Tyszkiewicz oraz Więckowski i Zwierzchowskl (OZHL Warszawa). Widzów 2.500.

CRACOVIA: Wajda; Wieczorkiewicz (2) — Pleczonka (2), Baryła — Bodzioch (2), Kuchta — Schmidt (4); Steblecki — Pawlik — Bomba (2), W. Cupiał — Roszczin — Agulin, Sroka — Porzyckl — Fras, Klich. Trener Ryszard BIALIK.

DNIA: W. Baca (od 31 min. Pędziwiatr); Niedośpiał — J. Batkiewicz (2), Waszak (2) — Piwowarczyk. Żydek — T. Baca; Sirotkin — Zeman (2) — Pilarski, Przewoźny (2) — Kuberski (2) — Krząkała, Kotoński — Kotyla — Shostak, Chlebda (2), A. Kapica, Szołdrow-ski. Trener Mieczysław NAHUNKO.

Kary: Cracovia — 12 min.. Unia — 12 min. CHALLENGE LODOWISK: sędzia Bogdan Tyszkiewicz organizacja 5, publiczność 3, kwalifikator PZHL Mieczysław Ostrowski 5/3, „Sport" 6/3.

KRAKÓW. Prowadzący dosyć wyraźnie w tabeli grupy „B zespół Cracovii po ostatnich wysokich zwycięstwach przeżywał chwile niepewności w pierwszej tercji. Krakowianie bowiem podobnie jak w ostatnim meczu ze Stoczniowcem przystąpili do gry mało, skoncentrowani i ku zaskoczeniu publiczności przegrywali po 15 minutach 0:2. Zdołali jednak szybko odrobić straty i w ciągu pierwszych 15 minut drugiej tercji przeprowadzili kilka składnych, dynamicznych fikcji i zdobyli kolejno 5 bramek, co przesądziło o ich wysokim zwycięstwie.