2:2

Darowski 28'
Blume 58'

8 min. 4 min.

"Hokeiści po eliminacjach, a przed play off. Remis Podhala jego porażką. Cracovia ratuje Stoczniowca?" -

W grupie tzw. niepewnych: CRACOVIA — STOCZNIOWIEC 2:2 (1:0, 1:1, 0:1), bramki dla gospodarzy: W. Cupiał 20, Steblecki 22, dla gości: Darowski 28, Blume 58. Przed meczem wiadome było, iż celem gości jest co najmniej remis, który dawał im 8, bezpieczne miejsce w tabeli. Kibice zastanawiali się, czy gospodarze zagrają tym razem poważnie.

Przez półtorej tercji krakowianie mieli sporą przewagę, często atakowali, ale byli b. nieskuteczni pod bramką T. Sikory i prowadzili tylko 2:0. W 28 min. goście strzelili kontaktowego gola i od tej pory Stoczniowiec z wielką ambicją i poświęceniem dążył do upragnionego remisu. Cracovia zwłaszcza w 3 tercji nie wkładała już w grę tyle energii co w poprzednich tercjach i na 2,5 minuty przed końcem gościom w ogromnym zamieszaniu udało się wyrównać.

Po meczu krakowscy kibice zastanawiali się — czy Cracovia podarowała punkt gościom? Nie umiem na to jednoznacznie odpowiedzieć, zdania nawet wśród kibiców były podzielone. Jedno jest pewne, determinacji gości gospodarze w końcowych minutach przeciwstawili mniejsze zaangażowanie.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 24 z 28 stycznia 1989