Kraków, ul. Siedleckiego, niedziela, 28 stycznia 1990, 17:00

Jerzy Pawłowski

"CRACOVIA — TYCHY 8:6 (6:2, 0:1, 2:3)" -
b.d.

CRACOVIA — TYCHY 8:6 (6:2, 0:1, 2:3)

0:1 — Matczak (4), 0:2 — Gurazda (15), 1:2 — Roszczin — Pieczeń-ka (25)/1:3 — Stąwowczyk (26), 2:3 —Bomba — Steblecki (27). 3:3 — Steblecki — Pawlik (30), 4:3) — W. Cupiał (31), 5:3 — Pawlik — Bnm ha (33), 6:3 — Fras (34). 7:3— Pieczonka (41), 3:3 — Pawlik — Steblecki — Bomba (43), 8:4 — Worwa (45), 8:5 — Czerkawski (49), 8:5 — Czerkawski (5.9).

Sędziowali: Czarnomski oraz Rybus 1 Kierozalski (wszyscy OZHL Łódź). Widzów 2.500.

CRACOVIA: Wajda: Wieczorkiewicz (2) — Pieczonka. Baryła (2) — Bodzioch (2). Mazur — Schmidt: Steblecki — Pawlik — Bomba, W; Ciipiał — Roszczin — Agulin, Sroka — Porzycki — Fras. Trener: Ryszard BIALIK.:

TYCHY; Jarosz; Półka (2) —Fryźlewicz, Dolny — Rejszel. J. Wójcik — D. Garbocz -Stawowczyk (4 plus 10 za niesortowe zachowanie) — Drab — Matczak (2), Czerkawski — Worwa (10 za niesportowe zachowanie) — Gurazda (7), Sobas — M. Garbocz — Więckowski. Trener: Jerzy PAWŁOWSKI.

Kary: Cracovia — 6 min., Tychy — 35 min.

CHALLENGE LODOWISK: sędzia Stanisław Czamomski org- 8, publ. 3, ..kwalifikator PZHL Władysław Michalik 8/2. "Sport” 7/3.

KRAKÓW. Scenariusz był podobny do kilku ostatnich występów Cracovii: zupełny brak koncentracji i gra na luzie przez pierwsze 20 minut. Zespół GKS Tychy zdobył tylko dwie bramki (druga Gurazda po fatalnym biedzie Schmidta), ponadto krasek no strzech Worwy i Draba trafiał w słupek. W drugiej tercji odnosiło się chwilami wrażenie, że tajfun przeszedł nad krakowskim lodowiskom. Gospodarze dali siedmiominutowy koncert, podczas którego, miedzy 27 a 34 minutą zdobyli z rzędu 5 bramek Kiedy na początku trzeciej tercji uzyskali dwie dalsze, przestali grać, a obrońcy nie ustrzegli się kilku prostych błędów. Niepotrzebnie w końcówce zrobiła się nerwówa atmosfera, a dwaj zawodnicy z Tychów: Worwa i Stawowczyk otrzymali po 10 minut karnych za niesportowe zachowanie.
Źródło: b.d. 29 stycznia 1990