Zdunek 50'
Gaik 59'

"Podhale będzie walczyć o 3-, a Cracovia o 7. Miejsce" -

Podhale będzie walczyć o 3-, a Cracovia o 7. Miejsce

CRACOVIA — ZAGŁĘBIĘ SOSNOWIEC 1:4 (1:1, 0:1, 0:2). Bramki zdobyli dla krakowian: Baryła w 5 min., a dla sosnowiczan Cieślik w 12 min. Świątek w 23 min., Zdunek — w 50 min. i Gaik w 59 min.

Hokeiści Cracovii przegrali drugi mecz play off z Zagłębiem i przyjdzie im teraz walczyć tylko o siódme miejsce w tabeli. Wczorajszy pojedynek był wyrównany, krakowianie zwłaszcza w drucie] tercji mieli wyraźną przewagę, jednakże grali bardzo nieskutecznie. Nie potrafili nawet wykorzystać przewagi dwóch zawodników, w sytuacjach podbramkowych raz po rat pudłowali. W tej tercji doszło do bójki pomiędzy Stobieckim i Cholewą, obydwaj otrzymali kary po 4 min.

W Cracovii słabo spisywał się rezerwowy bramkarz Wajda. Gospodarze po utracie trzeciego gola stracili nadzieje na zwycięstwo i w końcówce oddali inicjatywę sosnowiczanom.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 42 z 18 lutego 1989