10 Zienkiewicz
8 Haladyn

"Wzrosła szansa na medal" -

Wzrosła szansa na medal

Że kobieta zmienna jest udowodniły piłkarki roczne Cracovii podczas II finałowego turnieju I ligi w hali AWF. Kraków. W sobotnim pojedynku z akademiczkami wrocławskimi zagrały kompromitujące słabo. Na przerwę schodziły z ujemnym bagażem bramkowym 5—18? Zdobyć tylko 5 bramek w ciągu pół godziny — to nie lada "wyczyn”. Nie było w zespole krakowskim wiodącej zawodniczki, oklaski widowni zdobyła za piękne i skuteczne interwencje tylko bram- karka. Elżbieta Parzychowska. Wrocławianki wygrały 31:18 (18:5). Różnica bramek potwierdza różnice poziomu.

W bardzo ważnym dla końcowego układu tabelki spotkaniu Cracovii z Startem Gdańsk inny duch wstąpił w szeregi zespołu trenera Edwarda Surdyki. Od pierwszych minut krakowianki przejęły inicjatywę, zdobywając co minutę bramkę. 5:2 w 5 m. gry. Potem nastąpił przestój, na szczęście krótki. Gdańszczanki nie potrafiły ani razu dojść rywalek. Dobry mecz zagrała bramkarka Cracovii Alicja Główczak. jej koleżanki wykazały zwyżkę formy w porównaniu z sobotnim występem. Cracovia pokonała Start 21:17 (13:9).

Bramki dla Cracovii zdobyły: Siodłak 7 i 3, Karaś 2 1 2, Tochowicz 3 i 1. Madej 2 i 1, Gorzkowska 1 i 2, Wójcik 0 I 5, Zarychta 0 i 4, Sadowska 0 i 3.

Hołda 2 1 0. Posadzka 1 i 0. Najwięcej dla AZS —- Zienkiewicz 10. Haladyn 8; dla Startu — Klonowska 6.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 78 z 3 kwietnia 1989