1989-10-12 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 2:5

5

(1:0; 1:4; 0:1)

"Sił starczyło na jedną tercję" -

Sił starczyło na jedną tercję

Hokeiści Cracovii przegrali na swoim lodowisku z Zagłębiem Sosnowiec 2:5 (1:0, 1:4, 0:1), bramki dla gospodarzy: Steblecki 5 min., Pieczonka 40 min., dla gości: J. Morawiecki. 36 i 52 min., Kurowski 22, Płatek 28, Szewczyk 30 min.

Tylko przez I tercję zanosiło się na niespodziankę. W 5 min. gospodarze, grając w przewadze, zdobyli bramką (Stobiecki). Były i dalsze pozycje dla Cracovii, która w tej fazie gry nie ustępowała rywalowi, dobrze bronił Wajda. Ale od II tercji sytuacja uległa diametralnej zmianie. Już na początku w 22 min. Kurowski z dobitki nie bez winy Wajdy uzyskał wyrównanie i goście ostro zaatakowali, podkręcając tempo. Przełomowe były minuty między 28 a 30. Najpierw gospodarze grali z przewagą jednego zawodnika. stracili jednak krążek w strefie środkowej i po kontrze Kurowski uzyskał prowadzenie dla gości. W niespełna 120 sek. później „bomba” Szewczyka z niebieskiej linii wylądowała w bramce Wajdy. Cracovia grała już bez wiary w sukces, goście do końca meczą kontrolowali jego przebieg.

Wygrana gości w pełni zasłużona, grali oni szybko. zdecydowanie. choć zbyt chaotycznie. Wystarczyło to Jednak wczoraj na Cracovię, która wciąż gra w lidze tylko 2 parami obrońców. Na statek tego obrońcom brak szybkości, zwrotności, Jak słyszę czynione są starania o wzmocnienia, zespołu. Wydaje się to nieodzowne. Wczoraj w Cracovii zadebiutował młody napastnik Polonii Bytom, Fraz.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 239 z 13 października 1989