Kraków, ul.Siedleckiego, czwartek, 2 listopada 1989, 17:00

(2:2; 1:2; 1:4)

Krzysztof Kulawik

"Kuriozalna bramka" -

Kuriozalna bramka

Hokeiści Cracovii przegrali w Krakowie z Naprzodem Janów 4:8 (2:2, 1:2, 1:4). Bramki zdobyli dla gospodarzy: Steblecki 7 i 45 min, Matur 13 min., Fras — 37 min., dla gości: Konowski 15 i 46, Czapka 40 1 46, Kajzerek — 50 1 57, Oiejowskl 20, Szymoszek 32.

Było to przez długie minuty bardzo zadęte i wyrównane spotkanie. Gospodarze w 13 min. prowadzili jut 2:0, ale potem goście nie tylko wyrównali, ale po biedach bramkarza Wajdy objęli prowadzenie 4:3. W 45 min. gospodarze grali w osłabieniu, a mimo to Steblecki wyrównał na 4:4. Ale w następnych 2 minutach goście wykorzystują słabą postawę bramkarzy Cracovii (Wajdę zmienił Dulęba) zdobyli 2 gole 1 było praktycznie po meczu. W końcowych minutach dwukrotnie celnymi trafieniami popisał się obrońca gości Kajzerek, przy czym gol w 57 minucie był naprawdę kuriozalny — Kajzerek wystrzelił krążek z własnej tercji i ten wpadł do siatki obok zaskoczonego Dulęby.

Nie da się wygrać meczu, kiedy bramkarze zawiniają co najmniej 4 gole. Po przeciwnej stronie dobrze natomiast bronił reprezentant kraju Ranisz, choć też ma na sumieniu jednego gola, ale kilkakrotnie ratował w beznadziejnych sytuacjach.

Cracovia grała bez kontuzjowanych: Klicha (złamane zebro), Schmidta (kontuzja kostki), nie grali jeszcze nie potwierdzeni zawodnicy radzieccy, być może wystąpią w sobotę przeciwko Tychom. Natomiast w drużynie Naprzodu zabrakło kilku graczy, którzy w ostatnim czasie wyjechali do RFN (są to: Z. Synowiec, Kwasiogroch, Kasperczyk, Pacuła).
Źródło: Gazeta Krakowska nr 256 z 3 listopada 1989

"CRACOVIA — NAPRZÓD 4:8 (2:2, 1:2, 1:4)" -
b.d.

CRACOVIA — NAPRZÓD 4:8 (2:2, 1:2, 1:4)

1:0 — Steblecki — Pawlik (7), 2:0 — Mazur — Porzycki (13), 2:1 — Hoszowski (15), 2:2 —Olejowski — Hoszowski (20), 2:3 — Szymoszek. (32), 3:3 — Fras — Wieczorkiewicz (37), 3:4 — Czapka (40), 4:4 — Steblecki (45), 4:5 — Hoszowski (46). 4:6 — Czapka (46), 4:7 — Kajzerek (50), 4:8 — Patalong (57).

Sędziowali: Matuszak oraz T. Godziątkowski i Sobieszczański (wszyscy OZHL Toruń). Widzów 2.500.

CRACOVIA: Wajda (od 46. Dulęba); Wieczorkiewicz (4) — Pieczonka, Baryła — Bodzioch (6); Steblecki — Pawlik (2) — Sroka, SI. Cupiał (2) — Porzycki — Bomba (2), Filipowicz — Mazur — Musiał. Trener Ryszard BIALIK.

NAPRZÓD: Hanisz: Truty (4) — Gonera. Kozieł (2) — Patalong (2), Kajzerek — Grabara (2); Ławny — Adamiec (2) — Czakański (2), Olejowski (4) — Czypionka (2) — Hoszowski, Czapka (2) — Szymoszek — Pohl. Trener Krzysztof KULAWIK.

Kary: Cracovia — 16 min.. Naprzód — 22 min.

CHALLENGE LODOWISK: sędzia Waldemar Matuszak org. 7, publ. 4. kwalifikator PZHL Henryk Drewicz 8/4, „Sport” 8/4.

KRAKÓW. Po ostatnich niezłych wynikach zespołu Cracovii (m.in. remis z Polonią w Bytomiu) spodziewano się. że nawiąże równorzędną walkę z mocno zdekompletowanym Naprzodem. Tymczasem sił krakowianom starczyło zaledwie na dwie tercje, w których starali się nawiązać równorzędna walkę. Niestety, nadal ty krakowskim zespole odczuwalny jest brak wartościowego bramkarza, bowiem w kilku przypadkach Jarosław Wajda zachował się jak nowicjusz. Zespół Cracovii robił wszystko, żeby nawiązać walkę o zdobycie co najmniej jednego punktu, m.in. grając w trzech na czterech w 45 min. zdoła! doprowadzić do wyrównania 4:4, ale później sprawiał wrażenie słaniającego się na nosach boksera...
Źródło: b.d. 3 listopada 1989