Kraków, ul. Siedleckiego, wtorek, 28 listopada 1989, 17:00

(1:1; 1:0; 3:0)

Mieczysław Nahuńko

"Nokaut w 32 sekundy!" -

Nokaut w 32 sekundy!

W grupie tzw. niepewnych Cracovia pokonała u siebie Unię Oświęcim 5:1 (1:1, 1:0. 3:0). bramki zdobyli dla gospodarzy: Agulin 14, Klich 29,Roszczin 54, Steblecki 51 min., dla gości:Zymankowski 9 min.

To był bardzo twardy i zacięty mecz Unia grała przez 50 min. bardzo uważnie w o- bronie. w tym okresie świetnie bronił bramkarz Pędziwiatr, przy każdej okazji często kontratakowała.

Goście zaskoczyli trochę Cracovię szybkością i agresywnością. Pierwsi też objęli prowadzenie w 9 miru Cracovia była częściej w ataku, ale przez długie minuty szło jej jak po grudzie, choć w 29 min. po strzale Klicha objęła prowadzenie 2:1.

Zacięta walka trwała aż do 50 minuty, wtedy to po ewidentnym błędzie obrony gości Roszczin zdobył 3 gola. I w ciągu następnych 32 sekund Porzycki i Stobiecki pokonali bramkarza gości. To był nokaut! Mecz został rozstrzygnięty.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 278 z 29 listopada 1989

"Cracovia — Unia 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)" -
b.d.

Cracovia — Unia 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)

0:1 — Zymankowski — Kapica (9), 1:1 — Agulin — Bodzioch (14), 2:1 — Klich (29), 3:1 — Roszczin (50), 4:1 — Porzycki — Sroka (50), 5:1 — Stobiecki — Pieczonka — Bomba (51).

Sędziowali: K. Karaś (OZHL Warszawa) oraz Lubelski (OZHL Warszawa) 1 Janus (OZHL Katowice). Widzów 1.800.

CRACOVIA: Wajda; Wieczorkiewicz — Pieczonka, Baryła — Bodzioch, Kuchta (2) — Schmidt; Stobiecki — Pawlik — Bomba, Agulin — Roszczin — Klich, Pras — Porzycki — Sroka, Sł. Cupiał. Trener Ryszard BIALIK.

UNIA: Pędziwiatr (od 4t min. Baca); Waszak (2) — Piwowarczyk (2), Niedośpiał — Batkiewicz; Przewoźny — Kuberski — Krzakała (2), Kapica — Chlebda (2) — Zymankowski, Pilarski — Kotoński — Kotyla. Szołdrowski, Żydek. Trener Mieczysław NAHUŃKO.

Kary: Cracovia — 2 min.. Unia — 8 min.

CHALLENGE LODOWISK: sędzia Krzysztof Karaś org. 1, publ. 4. kwalifikator PZHL Władysław Michalik 6/4, „Sport” 6/4.

KRAKÓW. Dla nikogo z obserwatorów meczu Cracovii z Unią nie było wątpliwości, że to nie jest ten sam zespól „pasiaków”, który przed pięcioma tygodniami przegrał 1:10. Tym razem przez pierwsze pół godziny spotkanie miało zacięty przebieg: pierwszy prowadzenie uzyskał zespół Unii, a w pięć minut później wyrównującą bramkę uzyskał Sergiej Agulin. Chwile niepewności krakowscy kibice przeżywali w drugiej tercji meczu, kiedy to tylko w 29 min. Władysław Klich podwyższył na 2:1. Wszystko rozstrzygnęło Się w ostatnich 20 minutach', kiedy to krakowianie zaatakowali ostro w 59 min. i w odstępie niespełna 2 minut zdobyli kolejno 3 bramki przy niemalże biernej postawie oświęcimskich obrońców.
Źródło: b.d. 29 listopada 1989