1989-12-29 Cracovia - Białoruś U-20 11:3

Opis zawodów

"Ostre strzelanie Cracovii" -
b.d.

Ostre strzelanie Cracovii

W rewanżowym, towarzyskim meczu hokejowym, Cracovia powtórnie pokonała młodzieżową reprezentację Mińska, tym razem aż 11:3 (5:1, 2:1, 4:1). Bramki: Agulin 3 (22, 57 i 60), Bomba 2 (8 i 55). Pawlik 2 (18 i 36), Roszczin (2), Klich (8), Porzycki (13), Mazur (58); Makrickij (13), Tarnowski (34) i Turzykow (42). Sędziowali: Rozumowicz (Mińsk) oraz Rzerzycha i Ostrowski (Kraków). Kary: 11 min. — 4 min. Widzów ok. 400.

Był to nadzwyczaj interesujący mecz, szczególnie krakowianie rozegrali świetną partię i już w I tercji rozstrzygnęli ją na swoją korzyść. Młodzi Białorusini, odczuli wyraźnie wysiłek włożony i w poprzedni mecz. Już nie tak szybko i składnie przeprowadzali akcje. Inna sprawa że trafili na wyjątkowo dobrze usposobionego bramkarza Dulębę, który obronił nawet rzut karny egzekwowany w 53 min. przez Owsiannikowa.

Prowadząc 5:1 krakowianie w II tercji nieco zwolnili tempo przeprowadzanych akcji, ale zagranie dwójki: Pawlik — Bomba — Pawlik i strzał tego ostatniego, nadawały się do sfilmowania w celach szkoleniowych. W III tercji przewaga gospodarzy nie podlegała już dyskusji, a piękną bramką popisał się Mazur. Po jego strzale z niebieskiej linii krążek zmieścił się między składaniem słupka z poprzeczką. Bramkarz Bruk był bezradny.

Sądząc po formie zademonstrowanej we wczorajszym meczu (i po powrocie Stebleckiego oraz Musiała, Krasa i Kuchty z reprezentacyjnych wojaży), krakowianie mogą z ufnością oczekiwać wznowienia rozgrywek ligowych (9 stycznia 1990 r.).
Źródło: b.d. 30 grudnia 1989