Kraków, ul. Siedleckiego, wtorek, 9 stycznia 1990, 17:00

Jerzy Pawłowski

"CRACOVIA — GKS TYCHY 10:4 (3:0, 3:2, 4:2)" -
b.d.

CRACOVIA — GKS TYCHY 10:4 (3:0, 3:2, 4:2)

1:0 — Baryła — Roszczin (7), 2:0 — Agulin — Roszczin (7), 3:0 — Agulin (10), 4:0 — Baryła (23), 5:0 — Roszczin — Baryła (31), 6:0 — Agulin — Bodzioch (36), 6:1 — Czerkawski (38), 6:2 — Gurazda (39), 7:2 — Steblecki (46), 8:2 —- Steblecki — Bomba (43), 8:3 — Worwa (50), 8:3 — Roszczin — Bodzioch (52), 10:3 — Bomba — Steblecki (52), 10:4 — Fryźlewicz (58).

Sędziowali: Matuszak oraz Godziątkowski (OZHL Toruń) i Ostrowski (OZHL Kraków). Widzów 2.583.

CRACOVIA: Wajda; Wieczorkiewicz (4) — Pieczonka (4), Baryła (2) — Bodzioch (2), Kuchta (4) — Schmidt (2), Steblecki (6) — Pawlik — Bomba, Klich (4) — Roszczin (4) — Agulin, Sroka — Porzycki — W. Cupiał, Fras. Trener: Ryszard BIALIK.

GKS TYCHY: Jarosz; Putka (2) — Fryźlewicz (11), Dolny (8) — Rejszel, Wójcik — Garbocz (2), Stawowczyk — Czerkawski (4) — Marczak (10 + kara meczu), Sobas (2) — Worwa (2) — Leksander, Gondztk — Drab — Gurazda (2), Witassek. Trener: Jerzy PAWŁOWSKI.

Kary: Cracovia — 32 min., GKS Tychy — 43 min.

CHALLENGE LODOWISK: sędzia Waldemar Matuszak: organizacja 2, publiczność 4; kwalifikator PZHL Andrzej Kapołka 2/3, "Sport" 3/4.

KRAKÓW. Zespól Cracovii rozpoczął mecz z dużym impetem 1 już po 10 minutach prowadził 3:0. Najwidoczniej tyszanie mają w tym sezonie wyjątkowy kompleks Cracovii, bowiem w meczach z . tą drużyną wybitnie im się nie wiedzie (1 remis i 3 porażki). Co gorsze pokazali, że nie potrafią po sportowemu przegrywać. Przez większą część spotkania popisywali się nadmiernie ostrą grą 1 prowokowali do brutalnej gry. Pierwszy dał sygnał w 18 min. obrońca gości — Krzysztof Dolny, Który wszczął bójkę, następnie schodząc na przerwą do szatni, znieważył słownie długoletniego działacza Cracovii — Jana Gołąbka, a w trzeciej tercji próbował samosądu na Andrzeju Pieczonce. Nie ustępowali mu niektórzy koledzy z drużyny. Zbigniew Fryźlewicz „polował” na niektórych graczy Cracovii (siedział na ławce li minut), a Wojciech Matczak za rozmyślne zranienie Siergieja Agulina otrzymał karę meczu. W drugiej tercji przez kilkanaście minut grano „trzech na trzech”. Pomimo dużej ilości bramek mecz był wręcz brzydkim widowiskiem, o czym świadczy suma 75! minut karnych.
Źródło: b.d. 10 stycznia 1990