1990-02-08 Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 2:6

Władimir Safonow

"ZAGŁĘBIE — CRACOVIA 2:6 (0:2, 1:3, 1:1)" -
b.d.

ZAGŁĘBIE — CRACOVIA 2:6 (0:2, 1:3, 1:1)

0:1 — W. Cupiał (15), 0:2 — Agulin — Steblecki (16), 0:3 — Steblecki (29), 1:3 — Nowak (33), 1:4 — Steblecki (34), 1:5 — Steblecki — Pawlik — Agulin (38), 1:6 — Steblecki — Roszczin — Agulin (42), 2:6 — Kurowski (37).

Sędziowali: Hejnowicz (OZHL Toruń) oraz Sudoł i Janus (OZHL Katowice). Widzów 3500.

ZAGŁĘBIE: Płotka; Kosiński (2) — Cholewa (6), Frączek — Bredan, Nowak — Szewczyk Zdunek (2) — Rutkowski — Podsiadło. K. Morawiecki — Klisiak (2) — Wieloch, Kurowski (2) — Płatek (2) — Raszewski. Perschon. Trener: Emil NIKODEMOWICZ.

CRACOVIA: Wajda: Wieczorkiewicz — Pieczonka, Baryła (2) — Bodzioch, Schmidt; Cupiał — Bomba (2) — Pawlik, Steblecki — Roszczin (4) — Agulin, Sroka — Borzycki — Fraś. Trener: Ryszard BIALIK.

KARY: Zagłębie — 16 min., Cracovia — 10 min. CHALLENGE LODOWISK: sędzia Janusz Hejnowicz, kwalifikator PZHL Jan Wycisk. „Sport” wszyscy org. 8, publ. 1.

SOSNOWIEC. Zagłębie przystąpiło do meczu osłabione nieobecnością Jarosława Morawieckiego i Andrzeja Świątka. Sosnowiczanie mieli ponadto w pamięci niedawną porażkę w Krakowie. Duet trenerów Bialik — Safonow wystawił przeciw nim bardzo bojowo nastawioną drużynę Cracovii ze znakomitym atakiem Steblecki — Roszczin — Agulin. Od początku meczu przeważali krakowianie, a obrońcy Zagłębia bardzo często popełniali błędy. Po pierwszej przegranej tercji rozpoczął się festiwal kar hokeistów Zagłębia i Roman Steblecki bez kłopotu trzykrotnie umieścił krążek w siatce, wykorzystując osłabienie gospodarzy. Trzecia tercja rozpoczęła Się od' utraty krążka we własnej tercji przez Kusiaka i Steblecki ponownie nie dał szans Płotce.- Prowadząc tak wysoko goście wyraźnie spasowali oszczędzając się przed jutrzejszym spotkaniem. W trzeciej tercji nie wystąpił Piotr Zdunek, któremu odnowiła się kontuzja pachwiny.