1993-05-19 Czuwaj Przemyśl - Cracovia 3:0

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

data kolejki


Herb_Czuwaj Przemyśl


pilka_ico
III liga grupa VIII , 27 kolejka
środa, 19 maja 1993

Czuwaj Przemyśl - Cracovia

3
:
0

(1:0)Herb_Cracovia


Skład:
Dąbrowski
Krywiak
Folwarski
Tokarczyk
Dubiel
Mikulec (90' Harłacz)
Szot
Jabłoński
Strzałkowski (82' Smyk)
Sakowski
Jaroch

Sędzia: W. Dulski z Rzeszowa
Widzów: 1 500

bramki Bramki
Szot (40' k.)
Mikulec (86')
Szot (87')
1:0
2:0
3:0
Skład:
Sarnat
Duda
Motyka
Zając
Depa
Putek (46' Apryjas)
Kowalik
Gąsior
Wrześniak
Jelonek
Gruszka


Opis meczu

Tempo

Mecz zbliżał się już do końca, gospodarze rozpaczliwie bronili korzystnego wyniku, Cracovia niemal całą drużyną atakowała bramkę Dąbrowskiego i wówczas dwie kontry przyniosły Czuwajowi gole. Najpierw Mikulec sprytnie wymanewrował obrońców i płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce, a niecałą minutę później Szot przechwycił niecelne podanie i po samotnym rajdzie od połowy boiska wepchnął piłkę do bramki. Wcześniej spotkanie miało równie emocjonujący przebieg i stało na dobrym poziomie.

W I połowie Czuwaj uzyskał przewagę w ostatnich minutach. Wówczas to przedzierający się w polu karnym Szot został sfaulowany i sam wymierzył sprawiedliwość egzekwując "11". Sarnat był bliski szczęścia, bowiem piłka przemknęła mu się między rękami.

Po przerwie Cracovia zepchnęła gospodarzy do desperackiej obrony, bramka Czuwaju przez cały czas była w niebezpieczeństwie, lecz strzały Gąsiora, Gruszki, Wrześniaka i Apryjasa były bądź niecelne, bądź bronił je Dąbrowski. Nieprawdopodobną sytuację zmarnował w 75 min. Jelonek, który z 5 m. nie trafił do pustej bramki. Potem nastąpił opisany, koszmarny dla "Pasów" epilog.
Źródło: Tempo