(0:2; 1:1; 1:0)

"REMIS NA KONIEC I TRZECIE MIEJSCE" -
cracovia.pl

REMIS NA KONIEC I TRZECIE MIEJSCE

W ostatnim dniu turnieju POLYGON CUP Cracovia zremisowała z czeską Duklą Jihlava 3:3 (2:0, 1:2, 0:1) i ostatecznie zajęła 3 miejsce w turnieju.

Bramki: Pasiut 2 (1.20 i 38.17), Voznik (12.09), Riha (24.08), Polak (30.08) Čachotský (47.28)

Dukla Jihlava: Rehor - Lupac, Malena, Rytnauer, Riha, Cachotsky - Duben, Stanek, Lazorisak, Herbaty, Dusatko - Dobrowolny, Dworak, Rygl Polak Cmunt oraz Rezek

Cracovia: Radziszewski - Csorich, Piotrowski B., Laszkiewicz, Słaboń, Sarnik - Dulęba, Urban, Voznik, Horny, Potoczny - Galant, Chabior, Urban St., Pasiut, Śliwa - Gąska, Kozendra, Witowski, Cieślak, Twardy

Pierwsza tercja to bezdyskusyjna dominacja Cracovii. Już w drugiej minucie Pasiut w akrobatycznej pozycji (był popchnięty i klęczał) strzelił bramkę. W przerwie między tercjami czeski trener Milan Chalupa kłócił się z sędziami. W pewnym momencie na ławce siedziało pięciu Czechów. Sędziowie bronili swoich decyzji wskazując, że faule były bezdyskusyjne. Cracovia wykorzystała już pierwszą przewagę po 9 sekundach. Krążek Voznikovi wyłożył Potoczny i stan 2:0 utrzymał się do końca I tercji. Druga tercja to nauczka dla Cracovii, że Czesi potrafią świetnie wykorzystać grę w przewadze. Dwukrotnie, kiedy zawodnicy Pasów przebywali na ławce kar zdobyli bramki i wyrównali stan meczu 2:2. Na niespełna dwie minuty przed końcem tercji Pasiut zdobył swoją drugą bramkę. Trzecia tercja to ataki na zmianę. Cios za cios. W tej wymianie o jedno trafienie okazali się lepsi Czesi. Cracovia nie wykorzystała kilku dogodnych sytuacji. Legendarny trener Jihlavy Milan Chalupa powiedział po meczu, że remis był sprawiedliwy. Także Czesi okazali się lepsi w rzutach karnych. Tak wiec Cracovia zakończyła turniej z bilansem 1 remis, 1 zwycięstwo i 1 porażka.

Inne wyniki turnieju Zvolen - Jihlava 6:5 Nitra - Almatiewski 3:5 Neftianik - Zvolen 4:5 Tychy - Nitra 2:2