2014-10-12 Cracovia - Zgoda Ruda Śląska 24:24

(12:12)

"Piłka ręczna: Zgodny remis" -
terazpasy.pl

Piłka ręczna: Zgodny remis

W trzeciej kolejce sezonu piłkarki ręczne Cracovii zremisowały ze Zgodą Ruda Śląska 22:22 (12:12).

W 10 min. Cracovia prowadziła 4:2 i było to najwyższe prowadzenie w meczu! Po czasie wziętym przez trenera Zgody tracimy pod rząd 3 bramki i co za tym idzie prowadzenie. W I połowie 7 krotnie wychodzimy na prowadzenie ale pierwsze 30 min. meczu kończy się remisem. Wyrównująca bramka dla Ślązaczek pada w ostatnich sekundach połówki.

Do 39 min i stanu 16:16 mecz ma wyrównany charakter – bramka za bramkę. Przez kolejne 7 min. nie rzucamy bramki natomiast Zgoda trafia 3 razy. Dwie bramki Mileny Herman poprawiają wynik po czym Zgoda znowu powiększa bramkową przewagę. Między 47 a 56 min. zdobywamy tylko jedną bramkę marnując przy tym rzut karny. W 56 min. przegrywamy 3 bramkami ale od tego momentu trafiają już tylko Pasy. Na 47 sek. przed końcem meczu mamy remis (indywidualna akcja Ania Talowskiej),kara 2 min. dla Ślązaczki i piłka ze środka dla Zgody. Rzut Ślązaczek broni Dorota Mielowska. Podaje przez całe boisko na skrzydło do Herman. Na 4 sek. przed końcem meczu, Milena jest sam na sam z bramkarką Zgody. Lepsza bramkarka. Koniec meczu i jeżeli to coś znaczy w sporcie, kończy się sprawiedliwym remisem.

Pozostaje jednak rozczarowanie bo Zgoda była do ogrania. To jest zespół „z naszej półki”, Ślązaczki nie grają o awans. Postawiły na twardą obronę co skutkowało 7 karami wykluczenia. Z tych przewag nic jednak nie wynikało dla naszego zespołu. Dziewczyny stać na lepszą a na pewno skuteczniejszą grę.

Po dłuższej przerwie, spowodowanej kontuzją, wróciła do gry kołowa Brygida Godziszewska. Bramki jeszcze nie zdobyła nie zdobyła ale wywalczyła 4 rzuty karne. Występ należy ocenić pozytywie szczególnie w kontekście długiej przerwy w grze jaką miała młoda zawodniczka. Warte odnotowania jest również 8 bramek Izy Bielak. Z 16 trafieniami jest najskuteczniejszą zawodniczką Pasów w tym sezonie.

Za tydzień podejmujemy jednego z faworytów ligi, MTS Żory. Zespół z ambicjami na wygranie ligi.

Cracovia - Zgoda Ruda Śląska 22:22 (12:12)