2019-11-30 Cracovia - JTC AZS Poznań 33:40

Kraków, hala przy ul. Focha 40, poniedziałek, 30 listopada 2020, 17:00

40

(15:20)

facebook.com/KSCracovia1906Handball

Cracovia vs. JTC AZS Poznań 33:40 (15:20)

To było nasze najlepsze spotkanie w tym nowym pierwszoligowym sezonie. Meczu nie wygraliśmy ale pokazaliśmy momentami dobrą i skuteczną grę. Problem w tym, że pokazaliśmy też momenty słabej gry np. między 9 a 15 min (w tym czasie "łapiemy" 4 wykluczenia) czy też między 36 a 42 min. tracąc seryjnie bramki. W pierwszym kwadransie notowaliśmy dużo strat własnych i prostych błędów technicznych. Końcówka tej połowy już dla nas z mocnym akcentem w postaci bramki Kasi "Glinki" Kawy bezpośrednio z rzutu wolnego po czasie gry. Bardzo rzadka sytuacja na handballowych boiskach bo bramkarka jest asekurowana przez mur 6 zawodniczek. Podobnie w drugiej części meczu, fragment naszej słabszej gry daje AZS w 42 min. największe, 10cio bramkowe prowadzenie w meczu. Dziewczyny jednak nie podłamały się wynikiem ( miedzy 43 a 46 min. rzucamy pod rząd 5 bramek) i w 54 min. mamy stan 31:35 oraz dwie piłki na zmniejszenie straty do dwóch bramek. Ale to tylko szanse bo dwa rzuty karne dla Pasów zostały obronione przez bramkarkę zespołu gości. W ostatnich 6 minutach meczu marnujemy w sumie 4 karne i też swoją szansę na korzystniejszy rezultat. Zespół z Poznania to klasowa ekipa, miał w swoich szeregach kilka świetnych zawodniczek ale tu wymienimy tylko najlepszą, zdobywczynię 13 bramek Magdę Ziółkowską, która robiła różnicę. Zespół z Poznania prowadził cały mecz i oczywiście wygrał zasłużenie. My mieliśmy swoje szanse na sprokurowanie ciekawej końcówki ale zabrakło chłodnej głowy i doświadczenia ligowego. Doświadczenia, które zdobywamy w takich właśnie meczach. Wszystkie dziewczyny zagrały dobre zawody ale nie można nie wspomnieć o występie 16 letniej skrzydłowej Gabi Stachowicz, która dała bardzo dobrą zmianę, rzucając 4 bramki. Ania Andrzejczyk zanotowała swój najlepszy występ w barwach Pasów, rzucając 5 bramek ale też ożywiając naszą grę w II połowie. Dzisiejszy mecz z konieczności oglądały tylko z trybun, Laura Swiątek i Kasia Loranc. Cracovia

15. 25 Kasia Kawa - 4 bramki, 1 x 2 min

Wykluczenia : Cracovia 7 x 2 min; JTC AZS 3 x 2 min Karne: Cracovia 4/8 ; JTC AZS 3/4 przebieg meczu

5 min. 2:4; 10 min. 4:9; 15 min. 4:13; 20 min. 7:15; 25 min. 9:17; 30 min. 15:20; 35 min. 18:23; 40 min.19:27; 45 min.23:30; 50 min. 28:33; 55 min.31:35; 60 min. 33:40.
Źródło: facebook.com/KSCracovia1906Handball 30 listopada 2019 [1]