Gliwice, czwartek, 1 grudnia 2022, 20:00

Sędzia: Paweł Klimkowicz - Mateusz Stonoga
Widzów: 50

"Porażki doznała Cracovia 1906" -
gazetakrakowska.pl

Porażki doznała Cracovia 1906

Bramki: Wyrzychowska 9, Krzysteczko 6, Kulik 6, Tyszczak 6, Salisz 6, Kalińska 2, Szołtysek 2, Markiewicz 2, Walus 1, Piernikarczyk 1, Wroniewicz 1 - Staroń 7, Kamusińska 6, Szymborska 5, Jałowicka 4, Podzielińska 1, Stachowicz 1, Wajda 1.

Początek meczu awansem (w czwartek) był wyrównany, krakowianki ze stanu 3:0 doprowadziły do 4:5, ale po chwili (9 min) był ostatni remis w tym spotkaniu. Miejscowe seriami rzucały bramki, przed przerwą miał 4 gole przewagi. A w drugiej połowie ją powiększyły.

(ART)
Artur Bogacki
Źródło: gazetakrakowska.pl 4 grudnia 2022 [1]

"PIŁKA RĘCZNA. SOŚNICA NIE ZWALNIA TEMPA" -
nowiny.gliwice.pl

PIŁKA RĘCZNA. SOŚNICA NIE ZWALNIA TEMPA

Piłkarki ręcznej Sośnicy Gliwice nie zwalniają tempa. W meczu 9 kolejki spotkań o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej kobiet podopieczne Michała Boczka pewnie pokonały KS Cracovię 1906 - 36:25. Było to już szóste w tym sezonie zwycięstwo szczypiornistek z Sośnicy.

Powoli pierwsza runda I ligi piłki ręcznej kobiet dobiega końca. Tym razem SPR SOŚNICA GLIWICE podejmowała zajmującą ostatnie miejsce w tabeli - KS Cracovię 1906. Gliwiczanki od początku kontrolowały przebieg tego spotkania, mimo osłabienia na prawym skrzydle spowodowanego chorobą Dominiki Nimsz. Z powodzeniem zastąpiła ją jednak Paulina Kulik, która w tym meczu zdobyła sześć bramek. Tyle samo trafień na koncie zaliczyła również Martyna Krzysteczko, doskonale prezentując się w drugiej połowie tego spotkania. Niestety w końcówce meczu Oliwia Piernikarczyk została ukarana karą dyskwalifikacji za atak na twarz zawodniczki z Krakowa, co miało wpływ na postawę zespołu w tych ostatnich minutach, ale nie przeszkodziło w odniesieniu efektownego zwycięstwa. Sośnica po tej kolejce dalej zajmuje 3. miejsce, a przewaga nad 4. pozycją znowu się zwiększyła. 10 grudnia drużyna z Gliwic rozegra ostatni mecz w tej rundzie. Podopieczne Michała Boczka na wyjeździe zmierzą się z Krapkowicach.

Sośnica: Wasak, Wolak - Kalińska (2), Walus (1), Wroniewicz (1), Tyszczak (3), Kulik (6), Markiewicz (2), Piernikarczyk (1), Salisz (3), Zub, Krzysteczko (3), Szołtysek (2), Wyrzychowska (9)
Źródło: nowiny.gliwice.pl 8 grudnia 2022 [2]