2022-12-18 KHNLK Kojotki Naprzód Janów - KS Cracovia 1906 7:1

7
:
1

(0:0; 2:0; 5:1)

Sędzia: Grzegorz Lipiński (główny) - Dawid Kubiszewski, Patrycja Pirogowicz (liniowi)

47:33 Kosturska (Olszewska)

10 min.

Nawrat (zahaczanie) 2 min.
Orawska (ostrość) 2 min.
Bulas (ostrość) 2 min.
Bulas (przeszkadzanie) 2 min.
Wencel (spowodowanie upadku przeciwnika) 2 min.
8 min.

2 min. Olszewska (zahaczanie)
2 min. Niechwiej-Malska (przeszkadzanie)
2 min. Niechwiej-Malska (spowodowanie upadku przeciwnika)
2 min. Kobylańska A. (spowodowanie upadku przeciwnika)

Opis Meczu

18 grudnia hokeistki KS Cracovia 1906 - Hokej Kobiet rozegrały ostatni mecz w 2022 roku - mecz 9 kolejki PLHK, mierząc się z Kojotki Naprzód Janów Katowice.

Wydawać by się mogło, że zapowiada się wyrównany pojedynek, jednak mimo wszystko po raz kolejny Krakowiankom przyszło uznać wyższość rywala. Pierwsza tercja zakończyła się optymistycznym wynikiem 0:0 gdzie i jedna i druga drużyna miała sytuację bramkowe. Wynik ten utrzymał się do połowy meczu kiedy to w 28 minucie, pierwszą bramkę dla Janowa zdobyła Joanna Orawska a w 34 minucie na 2:0 powiększyła Małgorzata Zakrzewska. Niestety w trzeciej tercji Kojotki podkreśliły swoją przewagę i skutecznie rozgrywając akcje umieściły w siatce kolejne 5 trafień. Warto nadmienić, że honorową bramkę dla Cracovii zdobyła nowa zawodniczka - Iga Kosturska. Jest to jej pierwsza bramka w PLHK, gratulujemy! Rezultat strzałów to 61 do 13 dla przeciwnika a wynik końcowy jaki przyszło nam widzieć na tablicy to 7-1. Kolejne mecze końcem stycznia 2023 roku na które już teraz serdecznie zapraszamy, mimo ciężkiego sezonu dziewczyny na pewno dadzą z siebie wszystko.

Źródło facebook.com/CracoviaFOTO 23.12.2022 [1]

Wypowiedzi po meczu

Iga Kosturska:

Zagrałyśmy dzisiaj mecz w Janowie, z dziewczynami z Janowa. Mecz był ciężki, grała tutaj zawodniczka która obecnie jest pierwsza w tabeli. Po pierwszych dwóch tercjach był wynik 2:0, mecz był bardzo wyrównany. Po trzeciej tercji zabrakło nam sił, grałyśmy na 11 zawodniczek, byłyśmy teoretycznie słabszą drużyną i ostatecznie przegrałyśmy. Udało mi się w trzeciej tercji strzelić pierwszą i jedyną bramkę, i była to moja pierwsza bramka w tej lidze. I mam nadzieje że na następne mecze uda mi się przyjechać i będą jakieś pierwsze punkty.