2023-03-20 Cracovia - Victoria Świebodzice 38:37

Kraków, hala przy ul. Focha 40, poniedziałek, 20 marca 2023, 20:00

(19:17)

"Cracovia vs. Victoria Świebodzice 38:37 (19:17)" -
facebook.com/KSCracovia1906Handball

Cracovia vs. Victoria Świebodzice 38:37 (19:17)

Bardzo cenna wygrana z zespołem, który ma na koncie wygraną z liderem z Kalisza a w swoim składzie dwie najskuteczniejsze zawodniczki ligi. Dzisiaj byliśmy świadkiem wyrównanych zawodów, podobnie jak te z I rundy. W Świebodzicach w regulaminowym czasie było po 36 ale ostatecznie po karnych wygrana przypadła Victorii. Dzisiaj udało się zrewanżować ale łatwo nie było. Przez całą I połowę prowadzeniu była Cracovia ( w 28 min. 19:14) ale słaby początek II połowy - pierwsza bramka w 37 minucie - pozwolił drużynie Gości wyjść na prowadzenie. W 45 minucie było to już +2. Kiedy w 54 minucie było ponownie +2, 32:34 dla Victorii można było mieć obawy o wygraną Pasów. Końcówkę lepiej, a może szczęśliwiej, rozegrały Pasiaczki i wygrały spokojnie jedną.

Należy podkreślić sportową postawę zespołu z Victorii, który zgodził się na przełożenie meczu. Kosztowało to Victorię łatwe 3 punkty ale postawa zasługuje na uznanie. W Cracovii świetne zawody rozegrała w bramce Ira Szwonka, broniąc m.in. bardzo ważny rzut karny w 55 minucie. Wszystkie dziewczyny zapisały sobie co najmniej po 1 trafieniu i to jest ważne. Problemem była jednak duża ilość kar, która miała swoje przełożenie na wynik. W drużynie Gości znakomite zawody z 14 bramkami zanotowała Patrycja Barna.