Adrian Kowalówka

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Adrian Kowalówka
Adrian Kowalówka.jpg
Informacje ogólne
Imię i nazwisko Adrian Kowalówka
Data urodzenia 7 grudnia 1983
Miejsce urodzenia Polska
Pozycja Napastnik
Wzrost 185 cm
Waga 89 kg
Informacje klubowe
Obecny klub Cracovia
Sezony w Cracovii
Sezon W/G/A
2011/12
2012/13
2013/14

W/G/A - wystepy/gole/asystyAdrian Kowalówka - hokeista, brat Sebastian Kowalówka.

Informacje klubowe

COMARCH CRACOVIA POZYSKAŁA DWÓCH NOWYCH GRACZY 20.12.2011

We wtorek do drużyny Comarch Cracovii dołączyło dwóch nowych zawodników: Maciej Postek z Vienna Capitals oraz Adrian Kowalówka, który ostatnio reprezentował barwy Aksam Unii Oświęcim.

Maciej Postek do tej pory występował w drugim zespole Vienna Capitals, mistrza Austrii z 2005 roku. W pierwszej drużynie w tym roku zanotował jeden występ. Jest napastnikiem, ale w przeszłości grywał także na pozycji obrońcy.

- Otrzymałem konkretną ofertę z Cracovii i zdecydowałem się ją przyjąć. Mówię po polsku, bo urodziłem się w Legionowie i rodzice zadbali o to, bym nie zapomniał ojczystej mowy. Wyjechałem do Austrii mając rok, ale często odwiedzam Polskę na święta. Nie będzie więc zatem problemów z komunikacją z nowymi kolegami z drużyny - powiedział nowy zawodnik Pasów.

Dotychczasowe statystyki Macieja Postka możecie zobaczyć tutaj.

Drugą nową twarzą w ekipie trenera Rudolfa Rohacka jest Adrian Kowalówka, doskonale znany hokeista z polskich tafli. Adrian od 2009 roku grał w Aksam Unii Oświęcim (a wcześniej w latach 2004-05 i 2006-07), a wcześniej był graczem m.in. Zagłębia Sosnowiec i Naprzodu Janów.

- W poniedziałek dostałem telefon z Cracovii i decyzję podjąłem niemal natychmiast. To wielki zaszczyt grać dla takiego klubu, a poza tym mam paru osobom coś do udowodnienia. Temat Oświęcimia chciałbym już zamknąć i do niego nie wracać, bo teraz najważniejsza jest dla mnie gra dla Cracovii - podkreślił Adrian.

- Z jakimi nadziejami przychodzę do Krakowa? Wiadomo, że Pasy mają wielkie aspiracje, więc naturalną sprawą jest fakt, że będziemy walczyć o mistrzostwo Polski. Chciałbym dołożyć do tego swoją cegiełkę. Znam wielu chłopaków z tej drużyny, więc z aklimatyzacją nie będzie żadnego problemu - dodał nowy zawodnik mistrza Polski.


Źródło: Cracovia.pl [1]