Dietmar Brehmer

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dietmar Brehmer

Dietmar Brehmer.jpg

Informacje ogólne
Imię i nazwisko Dietmar Brehmer
Urodzony(a) 27 grudnia 1974, Warszawa
Wiek 49 l.

Dietmar Brehmer urodził się 27 grudnia 1974 r. w Warszawie. Były piłkarz grający na pozycji obrońcy, obecnie trener. Posiada także obywatelstwo niemieckie.[1]

Ukończył Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową w Katowicach na kierunku Turystyka i Rekreacja, a także Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku studiów podyplomowych trener II klasy. Licencję UEFA A trenera piłki nożnej uzyskał na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Odbył staże trenerskie w klubie niemieckiej Bundesligi – 1FC Nurnberg oraz austriackiej Bundesligi – FC Wacker Innsbruck. Uczestnik wielu kursów motorycznych, taktycznych i piłkarskich.

W sezonie 2007/08 prowadził zespół "Młodej Ekstraklasy" Polonii Bytom. Na początku sezonu 2008/09 prowadził drużynę Polonii Bytom jako I trener, przygotował ją do sezonu, w trakcie którego oddał zespół trenerowi Markowi Motyce, by przejąć obowiązki II trenera. Następnie współpracował z Jurijem Szatałowem jako jego asystent w tym samym klubie. Razem z trenerem Szatałowem przeniósł się do Krakowa, a po jego zwolnieniu z Cracovii pozostał w tym klubie do zakończenia rundy jesiennej sezonu 2011/12 jako współpracownik Dariusza Pasieki. 12 grudnia 2011 roku rozwiązał za porozumieniem stron swój kontrakt z Pasami. W kwietniu 2012 r. rozpoczął pracę w Zawiszy Bydgoszcz jako asystent Jurija Szatałowa.

Dietmar Brehmer (z lewej) podczas meczu z Zagłębiem Lubin

Jest dyplomowanym menadżerem sportowym. Przez pewien czas był menadżerem oraz osobą odpowiedzialną za PR klubu sportowego w Bytomiu.

Przez 15 lat był zawodowym piłkarzem w takich klubach jak: Polonia Bytom (ponad 300 meczy ligowych, awans do II i I ligi), Górnik Zabrze, Odra Opole, Carbo Gliwice.

Przez okres 10 lat był basistą i menadżerem zespołu rockowego "Le Fleur".

W 2006 r. bez powodzenia kandydował do Sejmiku Województwa Śląskiego z listy Ruchu Autonomii Śląska. W 2010 ponownie znalazł się na liście kandydatów.

Zainteresowania: podróże, nurkowanie, dobra książka, antyki.


Przypisy

  1. W wywiadzie z dn. 12.08.2010 r. dla Gazety Wyborczej na pytanie o narodowość odpowiedział: "Paszporty mam dwa: polski i niemiecki. A kim się czuję? Ślązakiem, Polakiem, Niemcem i Europejczykiem." Cały wywiad: [1]


Poprzednik
Adam Fedoruk
Asystent pierwszego trenera (Szatałowa oraz Pasieki) przez 408 dni
31 października 2010 - 12 grudnia 2011
Następca
Andrzej Kobylański