Franciszek Dziewicki

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Franciszek Dziewicki

Franciszek Dziewicki.jpg

Informacje ogólne
Imię i nazwisko Franciszek Dziewicki
Kraj Polska
Urodzony 16 kwietnia 2006, Poznań, Polska
Wiek 18 l.
Pozycja obrońca
Wychowanek Escola Varsovia Warszawa
Kariera w pierwszej drużynie Cracovii
Sezon Rozgrywki - występy (gole)
2023/24
1906-1919 oficjalne i towarzyskie, od 1920 tylko oficjalne mecze
Debiut 2023-09-08 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 3:1
Kluby
Lata Klub Występy (gole)
2015-2023
2023/24 (j) -
Escola Varsovia Warszawa juniorzy
Cracovia juniorzy
liczba występów i goli w ekstraklasie i mistrzostwach kraju

j - jesień, w - wiosnaFranciszek Dziewicki - Zawodnik Cracovii występujący na pozycji obrońca.

FRANCISZEK DZIEWICKI I FRANCISZEK ZUBIK DOŁĄCZAJĄ DO EKIPY JUNIORÓW STARSZYCH! - 16.08.2023

Obok ekipy juniorów młodszych, wzmocniony został również zespół juniorów starszych! Do ekipy Cracovii U-19 dołączyli Franciszek Dziewicki i Franciszek Zubik!

Franciszek Dziewicki

Franciszek Dziewicki to środkowy obrońca, który dołącza do Cracovii z Escoli Varsovia. Zawodnik z rocznika 2006 brał udział w przedsezonowych przygotowaniach pierwszej drużyny Pasów, a swoje doświadczenie z poziomu Centralnej Ligi Juniorów U-19 będzie teraz wykorzystywał w występach w ekipie trenera Wojciecha Ankowskiego. "Do transferu do Cracovii skłoniła mnie perspektywa rozwoju, jaką daje mi trenowanie z doświadczonymi zawodnikami z pierwszego zespołu. Jestem zadowolony, że mogę być częścią klubu o tak pięknej historii i tradycjach, które są podtrzymywane do dziś. Atmosfera jaką tworzą chłopaki w szatni jest bardzo przyjemna i niezwykle się cieszę z podjętej decyzji" - powiedział nam Franciszek.

Franciszek Zubik

Franicszek Zubik również występuje na pozycji środkowego obrońcy, a do Pasów przechodzi z Polonii Warszawa. Młody defensor pierwsze dni w Cracovii może zaliczyć zdecydowanie do udanych - w miniony weekend Franciszek w 92. minucie spotkania zdobył zwycięską bramkę w meczu 1. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-19 z Rakowem Częstochowa. "Po kilkunastu latach opuszczam Akademię Polonii Warszawa i wzmaciam zespoł Cracovii U-19. Mam nadzieję, że będzie to duży krok w przód w mojej karierze i cieszę się z tego ruchu. Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne, szybko zaprzyjaźniłem się z drużyną. Uważam, że to dobre miejsce, które stwarza możliwości rozwoju w Akademii i daje szansę na debiut w PKO BP Ekstraklasie, za sprawą pierwszej drużyny, która tam występuje" - skomentował swój transfer Franciszek.

Podobnie jak w przypadku wzmocnień drużyny juniorów młodszych, o nowe nabytki Cracovii U-19 zapytaliśmy Wicedyrektora Cracovii ds. Sportowych - Pana Filipa Trubalskiego: "Wzmocnienie formacji defensywnej przed rozpoczęciem sezonu 2023/2024 było absolutnym priorytetem, który ustaliliśmy analizując potencjalny skład i zawodników po zakończeniu ubiegłorocznych rozgrywek. Cieszymy się, że do Cracovii dołączyło dwóch piłkarzy, którzy od samego początku mogą być filarami zespołu U-19 na tak ważnych pozycjach. Franciszek Dziewicki zaprezentował się w poprzednim sezonie bardzo dobrze w spotkaniu z Escolą Varsovia, a trenując od obozu w Opalenicy z pierwsza drużyną udowodnił, że nie była to ocena przedwczesna. Franciszek Zubik to zawodnik o bardzo wysokiej komunikacji i ocenie sytuacji boiskowej, rozumiejący grę. Do tego zachowujący się dobrze i skutecznie pod bramką rywali – przekonali się o tym w ubiegłym sezonie nasi zawodnicy U-17, a w ostatni weekend, w swoim ligowym debiucie, potwierdził to strzelając decydującą bramkę w meczu z Rakowem Częstochowa U-19"

Panowie, witamy i życzymy jak najwięcej występów w pasiastej koszulce!

Źródło: Cracovia.pl [1]