Jason Bacashihua

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jason Bacashihua
Jason Bacashihua2.jpg
Informacje ogólne
Imię i nazwisko Jason Bacashihua
Data urodzenia 20 września 1982
Miejsce urodzenia Dearborn Heights ,USA
Pozycja Bramkarz
Wzrost 180 cm
Waga 80 kg
Sezony w Cracovii
Sezon W/G/A
2018/19
PHL - 5/0(-12)/0

W/G/A - wystepy/gole/asysty
Jason Bacashihua - hokeista występujący na pozycji bramkarza.

Informacje klubowe

JASON BACASHIHUA WZMACNIA COMARCH CRACOVIĘ! 28.09.2018

Comarch Cracovia doznała sporego wzmocnienia. Nowym bramkarzem Pasów został 35-letni Amerykanin Jason Bacashihua, mający za sobą grę w najlepszej lidze świata – NHL! Comarch Cracovia doznała sporego wzmocnienia. Nowym bramkarzem Pasów został 35-letni Amerykanin Jason Bacashihua, mający za sobą grę w najlepszej lidze świata - NHL! Jason Bacashihua urodził się 20 września 1982 roku w Dearborn Heights w stanie Michigan. Był reprezentantem Stanów Zjednoczonych na Mistrzostwach Świata Elity. W najlepszej hokejowej lidze świata NHL rozegrał 38 spotkań w barwach St. Louis Blues, ale przez zdecydowaną większość kariery występował na jej bezpośrednim zapleczu - AHL, gdzie zaliczył aż 275 spotkań. Pięć lat temu przeniósł się do Europy, gdzie przywdziewał barwy Straubing Tigers w niemieckiej DEL, a następnie zasilił słowackiego ekstraligowca HC 05 iClinic Bańska Bystrzyca. Podczas dwuletniego pobytu na Słowacji zdobył mistrzostwo tego kraju oraz tytuł najlepszego bramkarza ligi. Ostatni sezon spędził w Lidze Azjatyckiej, występując między słupkami drużyny Gangwon High1.

Jason Bacashihua związał się z Comarch Cracovią rocznym kontraktem.

- Słyszałem o Cracovii wiele dobrego, więc gdy tylko dostałem propozycję gry to nie zastanawiałem się zbyt długo. Moje nazwisko może sprawiać trudności, dlatego dla ułatwienia można mówić na mnie Jason „Cash" - powiedział nasz nowy zawodnik tuż po podpisaniu kontraktu.

Jason, witamy i życzymy powodzenia w Pasach!

Źródło: Cracovia.pl [1]


JASON BACASHIHUA OPUSZCZA COMARCH CRACOVIĘ 07.11.2018

36-letni bramkarz Jason Bacashihua nie zdołał wygrać rywalizacji o miejsce w bramce Pasów i dziś opuścił Comarch Cracovię. Jason Bacashihua pod koniec września związał się z Pasami jednorocznym kontraktem i w tym czasie rozegrał 5 spotkań w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi. Amerykanin bronił ze skutecznością 0.906%, przepuszczając 12 goli.

Popularny „Cash" nie zdołał jednak wygrać rywalizacji w bramce z Michaelem Łubą i w związku z tym jego kontrakt został rozwiązany.

Jason, dziękujemy za reprezentowanie barw Pasów i życzymy powodzenia w dalszej karierze! Źródło: Cracovia.pl [2]