Kacper Śmiglewski

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kacper Śmiglewski

Informacje ogólne
Imię i nazwisko Kacper Śmiglewski
Kraj Polska
Urodzony 7 stycznia 2005
Wiek 19 l.
Pozycja napastnik
Kariera w pierwszej drużynie Cracovii
Sezon Rozgrywki - występy (gole)
2022/23 1L - 3 (0)
1906-1919 oficjalne i towarzyskie, od 1920 tylko oficjalne mecze
Debiut 2023-01-14 Cracovia - 1.FC Nürnberg 0:0
Kluby
Lata Klub Występy (gole)

2022/23
Polonia Warszawa (juniorzy)
Cracovia Flaga POL.png
liczba występów i goli w ekstraklasie i mistrzostwach kraju

j - jesień, w - wiosnaKacper Śmiglewski - piłkarz drużyny Cracovii.

  • dodatkowe informacje [1].

KACPER ŚMIGLEWSKI PRZEDŁUŻYŁ KONTRAKT Z CRACOVIĄ! - 20.06.2023

Kacper Śmiglewski podpisał nowy kontrakt z najstarszym klubem sportowym w Polsce. Napastnik pozostanie w Cracovii do 2027 roku! Kacper Śmiglewski trafił do drużyny Pasów latem 2022 roku z MKS Polonia Warszawa. Młodzieżowy reprezentant Polski na swoim koncie zgromadził do tej pory: trzy występy w pierwszej drużynie Cracovii, dwa w zespole rezerw, a także dwadzieścia jeden dla ekipy CLJ. Co więcej, odkąd dołączył do drużyny Pasów rozegrał cztery mecze w reprezentacji Polski do lat 18 i jeden w reprezentacji Polski do lat 19. Nowy kontrakt z zawodnikiem będzie obowiązywał do czerwca 2027 roku.

"Kacper swoją postawą udowodnił, że jest zawodnikiem na którego warto stawiać. Cieszymy się, że zostanie z nami na dłużej." - powiedział wiceprezes MKS Cracovia SSA, Stefan Majewski.

"Talent Kacpra rozwija się dokładnie tak jak zakładaliśmy przed rokiem, kiedy dołączył do Cracovii. Udowodnił to w drużynie młodzieżowej, a w rundzie wiosennej podczas obozu w Turcji i każdym kolejnym treningu pierwszej drużyny. Jestem przekonany, że najblizsze miesiące będą tylko i wyłącznie potwierdzały jego ogromną skale umiejętności, która już teraz z nami dostrzegają selekcjonerzy młodzieżowych reprezentacji Polski." - skomentował wicedyrektor ds. sportowych, Filip Trubalski.

"Cieszę sie, ze dostałem szeroką perspektywę rozwoju tu w Cracovii, a także podpisałem nowy kontrakt. Jestem szczęśliwy z powodu obecności w pierwszej drużynie i szansy na stawanie się coraz lepszym zawodnikiem." - dodał po podpisaniu kontraktu sam Kacper.

Kacper, cieszymy się, że zostajesz z nami na dłużej!

Źródło: Cracovia.pl [2]