W/G/A - wystepy/gole/asysty

Kamil Wróbel - hokeista.

Informacje klubowe

KAMIL WRÓBEL NOWYM ZAWODNIKIEM 12-KROTNYCH MISTRZÓW POLSKI! 13.07.2023

Były zawodnik JKH GKS Jastrzębie i GKS Tychy Kamil Wróbel dołącza do drużyny Comarch Cracovii. 26-letni napastnik związał się z Klubem kontraktem, który będzie obowiązywał do końca nadchodzących rozgrywek! Kamil Wróbel urodził się 20 lutego 1997 roku w Cieszynie i jest wychowankiem JKH GKS Jastrzębie. Gra lewym uchwytem kija i występuje na środku ataku. W przeszłości występował w Czechach młodzieżowych zespołach AZ Hawierzów i HC Vitkovice oraz reprezentacji Polski do lat 18 i 20. Na koncie ma też grę w seniorskiej kadrze naszego kraju.

W sezonie 2016/17 powrócił do macierzystej drużyny oraz zaliczył trzy występy w barwach SMS-u Sosnowiec. Z ekipą Jastrzębia wywalczył brązowy medal, a dwa lata później mógł cieszyć się ze zdobycia mistrzostwa Polski. W 2021 roku zdecydował się jednak na zmianę barw klubowych i został zawodnikiem GKS Tychy. Z drużyną z „piwnego miasta” świętował Puchar Polski oraz srebrny medal mistrzostw kraju.

Ogółem w Polskiej Hokej Lidze wystąpił w 290 spotkaniach, w których zdobył 52 gole oraz 56 asyst, co łącznie dało mu aż 110 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej. Utalentowany napastnik złożył dziś podpis pod kontraktem i od następnego sezonu będzie miał okazję do poprawy indywidualnego dorobku już w barwach Najstarszego Klubu Sportowego w Polsce!

- Cracovia to Klub, który zawsze ma duże ambicje i dąży do zdobywania trofeów, więc bez wahania zdecydowałem się przyjąć ofertę na nowy sezon – powiedział zawodnik tuż po złożeniu podpisu.

Kamil, witamy w Pasach i życzymy wielu sukcesów!

Źródło: Cracovia.pl [2]