Lech Kołodziejczyk

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Lech Kołodziejczyk

Informacje ogólne
Imię i nazwisko Lech Kołodziejczyk
Kraj Polska
Urodzony(a) 26 maja 1942, Myślenice, Polska
Zmarły 18 lipca 2018, Kraków
zdjęcie grobu w Krakowie

Lech Kołodziejczyk - Wierny oddany Cracovii od lat najmłodszych. Aktywny Członek Rady Seniorów od 2008 r., Koła Sympatyków i Grupy 100. Pomysłodawca i wykonawca transparentu „Ojcze Święty, pozdrawia Cię Twoja Cracovia”.

Pochowany na cmentarzu Rakowickim Kwatera: XXVIA Rząd: 3 Miejsce: 14.

O śmierci Kołodziejczyka w terazpasy.pl

"Nie żyje Lech Kołodziejczyk, twórca słynnego transparentu Cracovii" -
terazpasy.pl

Nie żyje Lech Kołodziejczyk, twórca słynnego transparentu Cracovii

Z głębokim żalem informujemy, że 18 lipca 2018 roku zmarł Lech Kołodiejczyk, Senior KS Cracovia. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek (23 lipca) o godz. 13:00 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Lech Kołodziejczyk był jednym z najaktywniejszych członków Rady Seniorów KS Cracovia. Był m.in. pomysłodawcą i wykonawcą słynnego, kilkudziesięciometrowego transparentu „Ojcze Święty – Pozdrawia Cię Twoja Cracovia!”, którym kibice Pasów witali Jana Pawła II w trakcie jego pielgrzymek do Krakowa oraz autorem wydanej w 2012 roku książki „100 lat stadionu Cracovii”.

Dwa lata temu z okazji 110-lecia Cracovii, Pan Lech Kołodziejczyk zaprojektował i wykonał wspólnie z żoną i seniorem Cracovii, krawcem Panem Kazimierzem Wyrobą ogromną flagę o wymiarach 5 na 3 metry, którą seniorzy Pasów powiesili na maszcie przed stadionem.

-Cieszę się niesamowicie, że mój ukochany Klub, ma flagę, którą powinien już dawno mieć. Ze złotymi napisami zrobionymi czcionką taką jak na pierwszej odznace zaprojektowanej przez Caldera. Na tej fladze zawarta jest cała historia mojego Klubu - całe 110 lat jego przepięknej historii. Niech służy Klubowi. Jak mówił kiedyś św. Paweł "mój czas jest krótki", ale będę miał przynajmniej tę satysfakcję, że znajdzie się na pewno jakaś grupa młodych ludzi, która ją zakonserwuje i będzie ją wieszała – mówił przed kamerą Terazpasy.TV Pan Lech Kołodziejczyk .

Panie Lechu! – Żegna Cię Twoja Cracovia!
TP!
Źródło: terazpasy.pl 19 lipca 2018 [2]


[Terazpasy.TV] 100 lat stadionu Cracovii - książka Lecha Kołodziejczyka

  • [Terazpasy.TV 100 lat stadionu Cracovii - książka Lecha Kołodziejczyka (@CracoTP - Youtube)]

Ostatnia droga pana Lecha Kołodziejczyka