Mateusz Jarzynka

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mateusz Jarzynka

Informacje ogólne
Imię i nazwisko Mateusz Jarzynka
Kraj Polska
Urodzony 3 czerwca 1998, Biała Podlaska, Polska
Wiek 23 l.
Pozycja obrońca
Wychowanek TOP 54 Biała Podlaska
Kluby
Lata Klub Występy (gole)
2016-2017
2017-2019
2018-2019
2019-2021
Cracovia
Avia Świdnik
Stomil Olsztyn )w)
Cracovia
liczba występów i goli w ekstraklasie i mistrzostwach kraju

j - jesień, w - wiosna


Mateusz Jarzynka - piłkarz Cracovii występujący na pozycji obrońca.


Informacje klubowe

Mateusz Jarzynka: Cieszymy się z udanej inauguracji wiosny z rezerwami

- Pierwsza połowa była dla nas ciężka, ale wiadomo, że czasami pierwsze mecze po dłuższej przerwie bywają trudne, bez względu na przeciwnika - tak o wczorajszym wygranym 5:0 spotkaniu drużyny rezerw z Pcimianką Pcim mówił nasz obrońca Mateusz Jarzynka.

- Mimo wysokiego wyniku nie było łatwo w meczu z Pcimianką.

- Pierwsza połowa była dla nas ciężka, ale wiadomo, że czasami pierwsze mecze po dłuższej przerwie bywają trudne, bez względu na przeciwnika. Musimy się rozegrać i wpaść w rytm meczów ligowych, bo w sparingach nasza gra wyglądała całkiem nieźle. Oczywiście nie ma co porównywać meczów kontrolnych z tymi o stawkę. Mam nadzieję, że już w następnym spotkaniu złapiemy prawidłowy rytm. Jak na razie cieszymy się z udanej inauguracji wiosny.

- Po pierwszej bramce dostaliście wiatru w żagle i wasza gra w ofensywie w drugiej połowie wyglądała znacznie lepiej.

- Trener w szatni przekazał nam pewne uwagi co do dalszego planu na drugą połowę, a my wyszliśmy i staraliśmy się je realizować. Cieszymy się, że schodząc na przerwę mieliśmy jedną bramkę w zapasie, bo później grało nam się lepiej. Mieliśmy spokojniejszą głowę, przez co o kolejne bramki było trochę łatwiej.

- Pcimianka pokazała, że nie przyjechała po najniższy wymiar kary i kilka razy wyprowadziła groźne kontry, które mogły zakończyć się bramką.

- Tak, Pcimianka mogła nam zagrozić kontrami po naszych stałych fragmentach, ale na nasze szczęście udało się zachować do końca spotkania czyste konto. Na pewno będziemy musieli skorygować błędy w ustawieniu przy stałych fragmentach, żeby na przyszłość uniknąć takich sytuacji.

- Wygrywacie swój pierwszy mecz na wiosnę i tym samym znów macie 5 punktów przewagi nad Wiślanami. Myślę, że zaliczysz to spotkanie, które jest twoim pierwszym w rezerwach Cracovii do udanych.

- Zgadza się, to mój pierwszy mecz w drugiej drużynie Cracovii, w dodatku wygrany, więc jestem zadowolony. Dodatkowo cieszę się, bo dołożyłem swoją cegiełkę do tego zwycięstwa w postaci asysty. Jeśli tylko będę dostawał kolejne szanse od trenera, to zrobię wszystko, żeby pomóc drużynie wygrywać następne ligowe spotkania.

Źródło: Cracovia.pl [1]