Mateusz Jarzynka

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mateusz Jarzynka

Informacje ogólne
Imię i nazwisko Mateusz Jarzynka
Kraj Polska
Urodzony 3 czerwca 1998, Biała Podlaska, Polska
Wiek 25 l.
Pozycja obrońca
Wychowanek TOP 54 Biała Podlaska Flaga POL.png
Kluby
Lata Klub Występy (gole)
2016-2017
2017-2019
2018-2019
2019-2021
2021/22 (j)
2022/23
2022/23
Cracovia Flaga POL.png
Avia Świdnik Flaga POL.png
Stomil Olsztyn Flaga POL.png
Cracovia II Flaga POL.png
Podlasie Biała Podlaska Flaga POL.png
Stomil Olsztyn Flaga POL.png
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski Flaga POL.png
liczba występów i goli w ekstraklasie i mistrzostwach kraju

j - jesień, w - wiosnaMateusz Jarzynka - piłkarz Cracovii występujący na pozycji obrońca.

  • dodatkowe informacje [1].

Informacje klubowe

Mateusz Jarzynka: Cieszymy się z udanej inauguracji wiosny z rezerwami

- Pierwsza połowa była dla nas ciężka, ale wiadomo, że czasami pierwsze mecze po dłuższej przerwie bywają trudne, bez względu na przeciwnika - tak o wczorajszym wygranym 5:0 spotkaniu drużyny rezerw z Pcimianką Pcim mówił nasz obrońca Mateusz Jarzynka.

- Mimo wysokiego wyniku nie było łatwo w meczu z Pcimianką.

- Pierwsza połowa była dla nas ciężka, ale wiadomo, że czasami pierwsze mecze po dłuższej przerwie bywają trudne, bez względu na przeciwnika. Musimy się rozegrać i wpaść w rytm meczów ligowych, bo w sparingach nasza gra wyglądała całkiem nieźle. Oczywiście nie ma co porównywać meczów kontrolnych z tymi o stawkę. Mam nadzieję, że już w następnym spotkaniu złapiemy prawidłowy rytm. Jak na razie cieszymy się z udanej inauguracji wiosny.

- Po pierwszej bramce dostaliście wiatru w żagle i wasza gra w ofensywie w drugiej połowie wyglądała znacznie lepiej.

- Trener w szatni przekazał nam pewne uwagi co do dalszego planu na drugą połowę, a my wyszliśmy i staraliśmy się je realizować. Cieszymy się, że schodząc na przerwę mieliśmy jedną bramkę w zapasie, bo później grało nam się lepiej. Mieliśmy spokojniejszą głowę, przez co o kolejne bramki było trochę łatwiej.

- Pcimianka pokazała, że nie przyjechała po najniższy wymiar kary i kilka razy wyprowadziła groźne kontry, które mogły zakończyć się bramką.

- Tak, Pcimianka mogła nam zagrozić kontrami po naszych stałych fragmentach, ale na nasze szczęście udało się zachować do końca spotkania czyste konto. Na pewno będziemy musieli skorygować błędy w ustawieniu przy stałych fragmentach, żeby na przyszłość uniknąć takich sytuacji.

- Wygrywacie swój pierwszy mecz na wiosnę i tym samym znów macie 5 punktów przewagi nad Wiślanami. Myślę, że zaliczysz to spotkanie, które jest twoim pierwszym w rezerwach Cracovii do udanych.

- Zgadza się, to mój pierwszy mecz w drugiej drużynie Cracovii, w dodatku wygrany, więc jestem zadowolony. Dodatkowo cieszę się, bo dołożyłem swoją cegiełkę do tego zwycięstwa w postaci asysty. Jeśli tylko będę dostawał kolejne szanse od trenera, to zrobię wszystko, żeby pomóc drużynie wygrywać następne ligowe spotkania.

Źródło: Cracovia.pl [2]