Ondřej Prokop

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ondřej Prokop
120px
Informacje ogólne
Imię i nazwisko Ondřej Prokop
Data urodzenia 11 sierpnia 1981
Miejsce urodzenia Słowacja
Pozycja Napastnik
Wzrost 178 cm
Waga 83 kg
Informacje klubowe
Obecny klub CPH Dijon
Sezony w Cracovii
Sezon W/G/A
2006/07

W/G/A - wystepy/gole/asystyKomunikaty klubu

MKS Cracovia SSA rozwiązał umowę ze słowackim hokeistą. - 20.03.2007

Ondrej Prokop nie jest już zawodnikiem drużyny Comarch Cracovii.

Zawodnik zza naszej południowej granicy miał być wzmocnieniem zespołu prowadzonego przez trenera Rudolfa Rohačka i w znacznym stopniu przyczynić się do obrony mistrzowskiego tytułu. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna. Hokeista nie spełnił pokładanych w nim nadziei i grał poniżej oczekiwań Klubu.

Ondrej Prokop zasilił zespół Comarch Cracovii w październiku 2006 roku. Do „Pasów” przyszedł z rosyjskiego pierwszoligowca, Mołot-Prikamie Perm.


Prasa

Słowak Ondřej Prokop nowym graczem Pasów - Dziennik Polski 31.10.2006

Graczem „Pasów” jest już 25-letni Słowak Ondřej Prokop, który podpisał kontrakt na 2 lata. Grał w Slovanie Bratysława, za Oceanem, w Hiszpanii, Francji a ostatnio w I-ligowym rosyjskim klubie Mołot-Prikamie Perm (7 meczów, 1 gol i 1 asysta).

- Był przez nas testowany na sierpniowym turnieju w Nitrze, trenerzy wydali mu pozytywną opinię, ale wtedy nie mieliśmy na niego pieniędzy – mówi szef sekcji hokejowej Adam Zięba. Czy będą dalsze wzmocnienia? – Tak, ale na razie nie chcemy zdradzać nazwisk. Mamy jeszcze jedno wolne miejsce dla obcokrajowca. Rozglądamy się tez po naszej lidze, jest kilku graczy, których chętnie pozyskalibyśmy. Okienko transferowe jest otwarte do 20 grudnia – dodaje Zięba. Czy takim graczem może być doświadczony Waldemar Klisiak z Unii? – Tak, jest w kręgu naszych zainteresowań.

Drugą fazę rozgrywek Cracovia zaczyna od dwóch wyjazdowych spotkań, w piątek w Nowym Targu z podhalem, a w niedzielę w Sosnowcu z Zagłębiem. Do 10 grudnia w Krakowie ma się odbyć zgodnie z terminarzem 5 meczów. – Będziemy występować do klubów z prośbą o zamianę gospodarza. Liczymy na przychylne stanowisko. Przecież każdy klub może się znaleźć w sytuacji podobnej do nas, w poprzednim sezonie remont lodowiska dotknął Tychy. Inne kluby poszły im na rękę – mówi Zięba.

To jest zalążek artykułu związanego z hokejem. Jeśli możesz, rozbuduj go.