Rudolf Rohaček

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rudolf Rohaček

Rudolf Rohaczek.jpg

Informacje ogólne
Imię i nazwisko Rudolf Rohaček
Kraj Czechy
Urodzony(a) 25 marca 1963, Ostrawa
Wiek 58 l.


Rudolf Rohaczek (25 marca 1963 w Ostrawie), na stałe mieszka w Ostrawie. Żonaty. Jest absolwentem Uniwersytetu Karola w Pradze, Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu, specjalność: hokej na lodzie. Posiada dyplom trenerski klasy A. Karierę zawodniczą rozpoczął w HC Vitkovice, następnie do 1995 roku występował w I-ligowych klubach czeskich: Trzinec, Havirzov. W latach 1995-1998 trenował czeskie drużyny seniorskie. Następnie przez kolejne 5 lat pracował w Polsce (KTH Krynica, Polonia Bytom, GKS Tychy). Od 10 listopada 2004 roku jest trenerem ComArch Cracovii, natomiast od 1 sierpnia 2005 roku do 4 września 2008 piastował równocześnie stanowisko pierwszego trenera reprezentacji Polski.
W sezonach 2005/2006, 2007/2008, 2008/2009, 2010/2011 oraz 2012/2013, 2015/2016 i 2016/2017 wraz z hokeistami ComArch Cracovii zdobył 7 tytułów Mistrza Polski.

Informacje klubowe

Rudolf Rohaček do 2011!!!

- Jesteśmy zadowoleni z pracy trenera i cieszymy się, że udało nam się przedłużyć z nim kontrakt - przyznaje wiceprezes Jakub Tabisz. - Pod wodzą trenera Rohačka zespół spisuje się bardzo dobrze i od kilku lat plasuje się w ścisłej czołówce. Nie inaczej jest w tym sezonie - dodaje wiceprezes.

Szkoleniowiec Pasów również nie kryje zadowolenia z podpisania kontraktu. - Dziękuję za zaufanie, jakim darzy mnie Zarząd - mówi Rudolf Rohaček. - Cieszę się, że dalej będę mógł pracować z tym zespołem. To jest już mój piąty sezon w Cracovii, a będą jeszcze dwa - zauważa trener.

Tym samym rośnie nam hokejowy Alex Ferguson. - To porównanie takie trochę na wylot - śmieje się szkoleniowiec. - To jednak faktycznie ewenement, by trener pracował tak długo w jednym zespole, zwłaszcza w polskim hokeju - dodaje już na poważnie czeski trener, który liczy na obronę tytułu Mistrza Polski. - Będzie ciężko, bo w tym roku liga jest bardzo wyrównana, ale wierzę, że nam się to uda.

Źródło: Cracovia.pl [1]

Rudolf Rohaček trenerem Comarch Cracovii do 2014 ! - 11.02.2011

W dniu dzisiejszym został przedłużony kontrakt z Rudolfem Rohačkiem o trzy lata. Nowa umowa z czeskim szkoleniowcem będzie obowiązywać do końca sezonu 2013/2014. - Cieszę się, że mogę kontynuować swoją pracę w Comarch Cracovii - mówi trener. - Przedłużyliśmy umowę z trenerem Rohačkiem, gdyż jesteśmy zadowoleni z jego dotychczasowej pracy i chcielibyśmy aby nadal ją kontynuował - mówił po podpisaniu umowy Wiceprezes Zarządu MKS Cracovia SSA Jakub Tabisz. - Chcemy walczyć o jeszcze wyższe cele niż dotychczas - dodaje. - Bardzo się cieszę, że mogę kontynuować swoją pracę w klubie. Dziękuję Profesorowi Januszowi Filipiakowi i Zarządowi za zaufanie. Motywuje mnie to do dalszej pracy - powiedział trener Rohaček po złożeniu podpisu. Czeski szkoleniowiec rozpoczął swoją przygodę w Krakowie 10 listopada 2004 roku. Wygląda więc na to, że w Comarch Cracovii przepracuje blisko dekadę. - Wbrew temu co twierdzą niektórzy, nie jestem wypalonym trenerem - uspokaja Czech. - Nadal mam wiele pomysłów na treningi czy przygotowania do sezonu. Będziemy chcieli walczyć nie tylko o tytuł mistrzowski, ale też o Ligę Mistrzów - zadeklarował Rohaček.

Źródło: Cracovia.pl [2]