Sekcja E-sport

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

W 2021 r. powstał w MKS Cracovia SSA drużyna E-sport.

Jakub Jabłoński kapitanem drużyny E-sport

kapitan drużyny e-sport Jakub Jabłoński, zdjęcie cracovia.pl

"Jakub Jabłoński kapitanem e-sportowej drużyny Cracovii!" -
cracovia.pl

Jakub Jabłoński kapitanem e-sportowej drużyny Cracovii!

Miło nam ogłosić, iż Najstarszy Klub sportowy w Polsce dołączy do e-sportowej Superligi w grze FIFA22! Kapitanem drużyny, która rywalizować będzie w formacie 11 vs 11 został Jakub Jabłoński.

Pochodzący z Jarosławia na Podkarpaciu, 29-letni zawodnik znany jest w środowisku e-sportowym ze swoich występów dla drużyn takich jak m.in. TNK esport, Fanatic esport czy Zawisza esport. Co więcej Jakub w ubiegłym sezonie miał przyjemność grania dla e-sportowej drużyny Arki Gdynia. W nadchodzącym sezonie 2021/22 będzie wystepował w barwach Cracovii jako kapitan zespołu reprezentującego Pasy w polskiej Superlidze, która jest najwyższą klasą rozgrywkową dla drużyn grających w formacie 11 vs 11. Nasz kapitan należy do ścisłej czołówki graczy, co udowodnił m.in. w ligach BeProClub oraz PPC Lidze Weekendowej, gdzie systematycznie walczył o miano najlepszego bramkarza w Polsce. Jak sam mówi, w grę FIFA gra od edycji wydanej w 1998 roku.

Zespół uzupełnią zawodnicy, którzy dotychczas grali z Jakubem w zespole pod nazwą Marsonix. Cała drużyna została objęta patronatem Pasów, w związku z czym od nadchodzącego sezonu będzie ona występować w tegorocznych rozgrywkach jako MKS Cracovia. O szczegółowej kadrze zespołu będziemy informować w nadchodzących dniach.

Jakub cieszymy się, że jesteś z nami i czekamy na pierwsze e-sportowe sukcesy Cracovii!
Źródło: cracovia.pl 9 października 2021 [1]