1988-09-18 Podhale Nowy Targ - Cracovia 4:3: Różnice pomiędzy wersjami

(Utworzono nową stronę "{{Mecz - hokej | gospodarz = Podhale Nowy Targ | gosc = Cracovia | gospodarz_owczesna_nazwa = |...")

Podhale — Cracovia 4:3

W hokejowych derbach naszego regionu Podhale pokonało w Nowym Targu Cracovię 4:3 (3:0, 1:1. 0:2). Bramki zdobyli dla Podhala: Matras 3 min., Łukaszka 10 min., J. Szopiński 15 min., Niedziółka 32 min.; dla gości: Baryła 35 min. I Sikora 50 i 57 min.

Po 15 minutach, kiedy gospodarze prowadzili 3:0, wydawało się. iż odniosą łatwe i wysokie zwycięstwo. W tym okresie nie popisała się obrona Cracovii, a drugiego gola zawinił bramkarz Kieca.

Nie załamało to jednak ambitnych krakowian, mimo te gospodarze w 32 min. podwyższyli na 4:0, Cracovia w 3 min. później po strzale Baryły, zniżyła na 1:4 i w trzeciej tercji goście nieoczekiwanie byli stroną przeważającą. Dramatyczne były ostatnie minuty, kiedy to Cracovia z furią atakowała, a w ostatnich kilkudziesięciu sekundach trener Bulas wycofał bramkarza i atakował szóstką zawodników. Podhale zdołało jednak utrzymać jednobramkową przewagę. (s)
Źródło: Gazeta Krakowska nr 220 z 19 września 1988