1938-05-01 Cracovia - Olsza Kraków 11:2: Różnice pomiędzy wersjami
Linia 1: | Linia 1: | ||
''mistrzostwa okręgowe''<BR> | ''mistrzostwa okręgowe''<BR> | ||
<table style="width:100%;"> | |||
<tr> | |||
<td> | |||
{{Mecz - piłka ręczna | {{Mecz - piłka ręczna | ||
| gospodarz = Cracovia | | gospodarz = Cracovia | ||
Linia 22: | Linia 25: | ||
| bramki_przed_dogrywka_gospodarz = | | bramki_przed_dogrywka_gospodarz = | ||
| bramki_przed_dogrywka_gosc = | | bramki_przed_dogrywka_gosc = | ||
| sedzia = | | sedzia = Zaczek | ||
| widzow = | | widzow = | ||
| trener_gospodarz = | | trener_gospodarz = | ||
Linia 28: | Linia 31: | ||
| rzuty_karne_gospodarz = | | rzuty_karne_gospodarz = | ||
| rzuty_karne_gosc = | | rzuty_karne_gosc = | ||
| Zawodnik_1_gospodarz = | | Zawodnik_1_gospodarz = gracze m.in. | ||
| Zawodnik_2_gospodarz = | | Zawodnik_2_gospodarz = Lubowiecki II | ||
| Zawodnik_3_gospodarz = | | Zawodnik_3_gospodarz = [[Marian Sycz|Sycz]] | ||
| Zawodnik_4_gospodarz = | | Zawodnik_4_gospodarz = [[Zdzisław Filipkiewicz|Filipkiewicz]] | ||
| Zawodnik_5_gospodarz = | | Zawodnik_5_gospodarz = Pachla [[Józef Pachla]]?? | ||
| Zawodnik_6_gospodarz = | | Zawodnik_6_gospodarz = Pawłowski | ||
| Zawodnik_7_gospodarz = | | Zawodnik_7_gospodarz = Wrześniak [[Kazimierz Wrześniak]]?? | ||
| Zawodnik_8_gospodarz = | | Zawodnik_8_gospodarz = [[Andrzej Pluciński|Pluciński]] | ||
| Zawodnik_9_gospodarz = | | Zawodnik_9_gospodarz = [[Zbigniew Resich|Resich]] | ||
| Zawodnik_10_gospodarz = | | Zawodnik_10_gospodarz = | ||
| Zawodnik_11_gospodarz = | | Zawodnik_11_gospodarz = | ||
Linia 43: | Linia 46: | ||
| Zawodnik_1_gospodarz_bramki = | | Zawodnik_1_gospodarz_bramki = | ||
| Zawodnik_2_gospodarz_bramki = | | Zawodnik_2_gospodarz_bramki = | ||
| Zawodnik_3_gospodarz_bramki = | | Zawodnik_3_gospodarz_bramki = 6 | ||
| Zawodnik_4_gospodarz_bramki = | | Zawodnik_4_gospodarz_bramki = 3 | ||
| Zawodnik_5_gospodarz_bramki = | | Zawodnik_5_gospodarz_bramki = 1 | ||
| Zawodnik_6_gospodarz_bramki = | | Zawodnik_6_gospodarz_bramki = | ||
| Zawodnik_7_gospodarz_bramki = | | Zawodnik_7_gospodarz_bramki = 1 | ||
| Zawodnik_8_gospodarz_bramki = | | Zawodnik_8_gospodarz_bramki = | ||
| Zawodnik_9_gospodarz_bramki = | | Zawodnik_9_gospodarz_bramki = | ||
Linia 60: | Linia 63: | ||
| Zawodnik_10_gospodarz_kary = | | Zawodnik_10_gospodarz_kary = | ||
| Zawodnik_11_gospodarz_kary = | | Zawodnik_11_gospodarz_kary = | ||
| Zawodnik_1_gosc = | | Zawodnik_1_gosc = gracze m.in. | ||
| Zawodnik_2_gosc = | | Zawodnik_2_gosc = Dylewski | ||
| Zawodnik_3_gosc = | | Zawodnik_3_gosc = Szostak | ||
| Zawodnik_4_gosc = | | Zawodnik_4_gosc = Sawicki | ||
| Zawodnik_5_gosc = | | Zawodnik_5_gosc = Rotter | ||
| Zawodnik_6_gosc = | | Zawodnik_6_gosc = | ||
| Zawodnik_7_gosc = | | Zawodnik_7_gosc = | ||
Linia 87: | Linia 90: | ||
| piłka_ręczna_kobiet = | | piłka_ręczna_kobiet = | ||
}} | }} | ||
</td> | |||
</tr> | |||
<tr> | |||
<td> | |||
=== Relacje z zawodów === | === Relacje z zawodów === | ||
{{Artykul | {{Artykul | ||
Linia 104: | Linia 110: | ||
| Autor = | | Autor = | ||
| Tresc = | | Tresc = | ||
Po ostatnim nieszczególnym występie biało-czerwonych w spotkaniu z Wawelem nie spodziewano się, iż wykażą oni tak doskonałą formą już zaraz w | Po ostatnim nieszczególnym występie biało-czerwonych w spotkaniu z Wawelem nie spodziewano się, iż wykażą oni tak doskonałą formą już zaraz w następnym meczu i że pokonają wysoko wyrównany zespół Olszy. Liczono ale raczej z zaciętą i wyrównaną grą obu drużyn. Tymczasem Cracovia zagrała znakomicie, dając przytem lekcje pokazową poprawnej gry w szczypióniaku i uzyskała wysokie zwycięstw w stosunku 11:2 (7:2), rewanżując się w ten sposób na zeszłoroczną porażką, poniesioną na tem boisku.<BR> | ||
Najlepszą częścią drużyny był atak, aczkolwiek bez Daty, za to z doskonałym jego zastępcą Lubowieckim II, który wniósł do gry kombinacje i wespół z Syczem, Filipkiewiczem i Pachlę stworzył skuteczną linie ataku, te nie mogła jej ale oprzeć dobra obrona i doskonały bramkarz Olszy.<BR> | Najlepszą częścią drużyny był atak, aczkolwiek bez Daty, za to z doskonałym jego zastępcą Lubowieckim II, który wniósł do gry kombinacje i wespół z Syczem, Filipkiewiczem i Pachlę stworzył skuteczną linie ataku, te nie mogła jej ale oprzeć dobra obrona i doskonały bramkarz Olszy.<BR> | ||
Przeciwieństwem napastników Cracovii był atak Olszy, który mimo, że był złożony z dobrych jednostek, jako całość wypadł słabo i zmusił tylko dwa razy do kapitulacji bramkarza Cracovii Pawłowskiego.<BR> | Przeciwieństwem napastników Cracovii był atak Olszy, który mimo, że był złożony z dobrych jednostek, jako całość wypadł słabo i zmusił tylko dwa razy do kapitulacji bramkarza Cracovii Pawłowskiego.<BR> | ||
Linia 114: | Linia 120: | ||
}} | }} | ||
</td> | |||
</tr> | |||
</table> | |||
[[Kategoria: Zawody innych sekcji]] [[Kategoria: Piłka ręczna mężczyzn]] | [[Kategoria: Zawody innych sekcji]] [[Kategoria: Piłka ręczna mężczyzn]] |
Aktualna wersja na dzień 23:48, 2 gru 2021
mistrzostwa okręgowe
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Relacje z zawodów
Ilustrowany Kuryer Codzienny
Najlepszą częścią drużyny był atak, aczkolwiek bez Daty, za to z doskonałym jego zastępcą Lubowieckim II, który wniósł do gry kombinacje i wespół z Syczem, Filipkiewiczem i Pachlę stworzył skuteczną linie ataku, te nie mogła jej ale oprzeć dobra obrona i doskonały bramkarz Olszy.
Przeciwieństwem napastników Cracovii był atak Olszy, który mimo, że był złożony z dobrych jednostek, jako całość wypadł słabo i zmusił tylko dwa razy do kapitulacji bramkarza Cracovii Pawłowskiego.
Bogatym łupem bramkowym podzielili się Sycz (6), Filipkiewicz (3), Pachla i Wrześniak po jednej. Dla pokonanych punkty zdobyli Dylewski i Szostak. Oprócz wymienionych na wyróżnienie zasługują Lubowiecki II, Pluciński i Resich z Cracovii oraz Sawicki i Rotter z drużyny pokonanych.