1948-08-29 Cracovia - AZS K. 9:7: Różnice pomiędzy wersjami

(Utworzono nową stronę "''' Cracovia - AZS K. 9:7 (3:3)'''<BR> ''Liga''<BR> {{Zawody | dyscyplina = Piłka ręczna | płeć = mężczyźni | poczatek_dzien = 3...")

Linia 32: Linia 32:

|      Tytul_artykulu =
|      Tytul_artykulu = Przedostatnia niedziela w lidze szczypiorniaka
|              Autor =
|              Tresc =
{{miejsce na opis}}
Wczorajsza niedziela przyniosła 5 spotkań. Zwyciężyli na ogół faworyci — jedyną niespodzianką była przegrana leadera tabeli Leopolii z poznańską Wartą.<BR>
W Krakowie rozegrano zawody.<BR>
Cracovia-AZS 9:7 (3:3)<BR>
Rewanżowe spotkanie lokalnych rywali przyniosło tym razem zwycięstwo szczypiornistom Cracovii.<BR>
Spotkanie miało przebieg bardzo ciekawy. Gra prowadzona obustronnie w szybkim tempie. Po pauzie zaostrzyła się.<BR>
Do przerwy utrzymywał się wynik remisowy, w drugiej połowie meczu biało-czerwoni zagrali jednak lepiej, zapewniając sobie zwycięstwo.
Bramki dla zwycięzców strzelili: Kűhn — 2, Łudzik — 3, Pacbla — 2, Więcek i Resich po jednej. <BR>
Dla AZS; Ciupryk — 6 i Bieniek 1.<BR>
W drużynie Cracovii wyróżnili alę Kűhn i Łudzik w ataku oraz Resich w obronią. W AZS najlepszym graczem był Ciupryk.<BR>
Sędziował zawody p. Ślizowski z Krakowa.

Cracovia-AZS 9:7 (3:3)
Do przerwy utrzymywał się wynik remisowy, w drugiej połowie meczu biało-czerwoni zagrali jednak lepiej, zapewniając sobie zwycięstwo. Bramki dla zwycięzców strzelili: Kűhn — 2, Łudzik — 3, Pacbla — 2, Więcek i Resich po jednej.