2008-07-06 NK Zadar - Cracovia 2:0: Różnice pomiędzy wersjami

(Nowa strona: {{Mecz | gospodarz = NK Zadar | gosc = Cracovia | gospodarz_owczesna_nazwa = | gosc_owczesna_nazwa = |...)

Linia 38: Linia 38:
}}
}}

===Opis meczu===
Podobnie jak w poprzednim sparingu, kiedy to Cracovia przegrała z Hajdukiem Split (0:2) rywalem Pasów była ubiegłoroczny beniaminek ligi chorwackiej NK Zahtar, który w ostatnim sezonie zajął 9. miejsce w liczącej 12 drużyn lidze chorwackiej.
Przed tym meczem trener Stefan Majewski miał sporo problemów kadrowych, bowiem wielu piłkarzy Cracovii nie wytrzymało trudów letnich przygotowań i ze względu na mniej lub bardziej poważne urazy nie mogło wystąpić w tym spotkaniu.
W wyjściowej jedenastce znaleźli się m.in. sprowadzony kilka dni temu z Widzewa Sławomir Szeliga, który zagrał na prawej obronie, a w ataku partnerem Tomasza Moskały był testowany 25-letni Bułgar Javor Vundev.
Początek spotkania należał do Chorwatów, którzy w pierwszych pięciu minutach dwukrotnie próbowali strzelać na bramkę Marcina Cabaja.
Cracovia pierwszy raz zagroziła bramce rywali w 10 minucie, gdy Paweł Nowak po rzucie wolny strzelił minimalnie obok słupka. Kilka minut później Tomasz Moskała strzałem w boczną siatkę zakończył składną akcję Pawła Nowaka i Krzysztofa Radwańskiego.
W 23 minucie Gregov uderzył silnie z dystansu, ale nad poprzeczką. W odpowiedzi Paweł Nowak po krótkim rajdzie uderzył z 18 metrów, ale chorwacki bramkarz nie dał się zaskoczyć. Kwadrans przed zakończeniem pierwszej połowy w zamieszaniu podbramkowym na bramkę strzelali testowany Bułgar Vundev i Dariusz Kłus.
Tuż przed przerwą Paweł Nowak doskonale wrzucił piłkę z lewej strony do Piotra Polczaka, ale bramkarz Zadaru bardzo udanie interweniował po strzale głową z 7 metrów stopera Cracovii.
W przerwie meczu trener Stefan Majewski dokonał trzech zmian. W miejsce testowanego Javora Vundewa, Dariusza Kłusa i Sławomira Szeligi weszli Jakub Kaszuba, Łukasz Tupalski i Arpad Majoros.
W 51 minucie Chorwaci byli bliscy uzyskania prowadzenia. Tomasov minął już bramkarza Cracovii, strzelił z ostrego konta, ale w ostatniej chwili Łukasz Tupalski zdołał wybić piłkę. W 64 minucie Marcin Cabaj świetnie wybronił strzał Terkesa z 18 metrów.
'''Trzy minuty później bramkarz Pasów faulował w polu karnym Batura, a rzut karny na bramkę zamienił Terkes.'''
W 71 i 73 minucie dwa razy na bramkę Zadaru strzelał młody Jakub Kaszuba, ale piłka za każdym razem mijała światło bramki. Pięć minut później po kolejnym znakomitym dośrodkowaniu Pawła Nowaka Kulig strzałem z 9 metrów trafił w poprzeczkę.
'''Wynik spotkania ustalił Batur, który dwie minuty przed zakończeniem meczu wpadł w pole karne i strzałem po ziemi po raz drugi w tym meczu umieścił piłkę w bramce Cracovii.'''
Podopieczni trenera Stefana Majewskiego przegrali piąty mecz w trakcie letnich przygotowań. O ile jednak poprzedni mecz z Hajdukiem Split Cracovia przegrała zasłużenie o tyle w tym spotkaniu nie była zespołem gorszym. Piłkarze Cracovii przez większą część spotkania przeważali na boisku, ale nie potrafili udokumentować swojej przewagi bramkami.
[[Kategoria: 2008/09 mecze towarzyskie]]

Wersja z 22:10, 6 lip 2008