1983-11-22 Cracovia - Budowlani Bydgoszcz 5:1

Wersja z dnia 22:50, 25 kwi 2022 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{Mecz - hokej | gospodarz = Cracovia | gosc = Budowlani Bydgoszcz | gospodarz_owczesna_nazwa = |...")

Artykuł w Gazecie Krakowskiej
Hokeiści Cracovii pokonali w meczu o ligowe punkty Budowlanych Bydgoszcz 5:1(1:1,3:0, 1:0). Bramki dla gospodarzy zdobyli: Cieślicki 14, Pawlik 23, Kanabus 28 1 38, Mycoń 57 min., dla gości Musiał 16 min.

Był to bardzo słaby i chaotyczny pojedynek. Cieszyć mogą tylko punkty zdobyto przez krakowian, ich gra pozostawiała natomiast wicie do życzenia. Na wyniku meczu w poważnym stopniu zaważyły dwie pierwszo bramki, dla gospodarzy, które były w zasadzie golami samobójczymi. Krakowianie grają nadal ile taktycznie. Nie potrafią wykorzystać liczebnej przewagi na lodowisku, w II tercji przez ok. 1,5 min. grali w piątkę przeciwko trójce rywali i bramka nie padło Zupełnie źle było z celnością strzałów. Jedynymi zawodnikami co do których nie można mieć zastrzeżeń byli bramkarz Jaskiernia i napastnik Stobiecki. Pozostali zagrali grubo poniżej normy.

Budowlani pokazali bardzo mierny hokej, to chyba najsłabsza drużyna ligowa. Jak zawsze bydgoszczanie wyróżniali się ostrą grą, np, bramkarz Panek otrzyma! aż 6 karnych minut.

Źródło: Gazeta Krakowska nr 276 z 23 listopada 1983