1960-02-05 Cracovia - Polonia Warszawa 67:83

Wersja z dnia 20:27, 8 lip 2021 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "''' Cracovia - Polonia Warszawa 67:83 (34:39)'''<BR> ''I liga''<BR> ''prawdopodobna data '' {{Zawody | dyscyplina = Koszykówka | płeć...")

Cracovia - Polonia Warszawa 67:83 (34:39)
I liga
prawdopodobna data

"Polonia gromi koszykarzy Cracovii" -

Polonia gromi koszykarzy Cracovii

Koszykarze Cracovii w pierwszym meczu II rundy rozegranym wczoraj w Krakowie, zostali pokonani przez warszawską Polonię 83:67 (39:34).

Już przed meczem było wiadome, te Cracovia stoi raczej na straconej pozycji.
Ocena meczu wypadła na niekorzyść koszykarzy Cracovii. Gospodarze, poza ambitną postawą nie zaprezentowali walorów godnych ekstraklasy. Potwierdziła się jeszcze raz teza, że bez wysokiego centra koszykarze Cracovii niewiele mogą sobie pograć. We wczorajszym meczu zawodnicy białoczerwonych nie wykorzystali również wielu rzutów osobistych.
Początek meczu nie zapowiadał tak wysokiej porażki gospodarzy, którzy objęli prowadzenie 4:0, a później na każdy kosz Polonii odpowiadali natychmiastowym kontratakiem. Siły krakowianom wystarczyło tylko w pierwszej połowie, która zakończyła się czteropunktową przewagą Polonii.
Po przerwie kilka kolejnych ataków polonistów’ zwiększa ich przewagę do 12 pkt. Polonia nie wysilając się zbytnio wygrywa mecz 83:67.

Punkty dla Polonii zdobyli: Wichowski 39 (najlepszy gracz na boisku), Karbownicki i Piskun po 14, Zagórski 10, Jędrzejewski 4 i Komala 2, a dla Cracovii: Rouppert 18, Odziewa 13, Korpak 11, S. Zagórski 8, Win¬nicki 7, Panasiewicz i Niemiec po 4 i Kowalski 2. Sędziowali pp. Pokrywka 1 Pawłowski z Poznania.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 31 z 6 lutego 1960