:
65

"Pierwsza przeszkoda pokonana. Koszykarze Cracovii wygrywają z ŁKS" -

Pierwsza przeszkoda pokonana. Koszykarze Cracovii wygrywają z ŁKS

W pierwszym meczu finałowym o wejście do I ligi koszykówki, zespól Cracovii pokonał ŁKS 73:65 (35:39). Spotkanie było cie¬kawe, choć do jego poziomu można mieć pewne pretensje. Obie drużyny grały szybko sporo improwizowały.

Pierwsza połowa zakończyła się nieznaczną przewagą łodzian, którzy grali znacznie spokojniej i lepiej w defensywie. Po przerwie widzimy, jak biało-czerwoni zdwajają wysiłki, aby doprowadzić do wyrównania i objąć ewentualnte prowadzenie. Dzięki ambitnej postawie wszystkich udaje się to w 30 min. Następnie dwa celne rzuty Otolińskiego dają Cracovii w 33 min. upragnione prowadzenie — 61:57, które do końca meczu zostaje Jeszcze powiększone.

W następnych meczach Cracovia musi zwrócić baczniejszą uwagę na grę w defensywie, również niektórzy zawodnicy, m.in. Niemiec, muszą się wyzbyć zbytecznej nerwowości 1 nie każdą otrzymaną piłkę kierować wprost do kosza.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 84 z 9 kwietnia 1962