1985-11-26 Cracovia - ŁKS Łódź 2:3

Wersja z dnia 17:55, 25 lut 2022 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{Mecz - hokej | gospodarz = Cracovia | gosc = ŁKS Łódź | gospodarz_owczesna_nazwa = |...")

"Przegrane Cracovii i KTH Szturm Polonii złamał „Szarotki"" -

Przegrane Cracovii i KTH Szturm Polonii złamał „Szarotki"

W gr. "B" Cracovia przegrała w Krakowie z ŁKS 2:3 (0:1, 2:1, 0:1). Bramki dla Cracovii: Majstrzyk 29 i Steblecki 80 min., dla ŁKS: Witczak 5. Masłowski 24 i Piasecki 55 min.

Mówiąc najkrócej — nie wy¬szedł ten mecz gospodarzom. Przez większą część meczu grali chaotycznie, bazowali głównie na indywidualnych akcjach, zapominając, że hokej jest grą zespołową! Krakowiainom nie można odmówić ambicji, w II tercji zagrali z wielką pasją i zepchnęli ŁKS do defensywy I wyrównali na 2:2. Mogli nawet prowadzić, się w 39 min. Mycoń nie wykorzystał karnego, Jego strzał obronił świetnie spisujący się bramkarz gości — Hahn.

W ostatniej tercji gospodarze nadal przeważali, ale ŁKS odpierał chaotyczne ataki gospodarzy. W 55 min. najlepszy zawodnik na tafli Stopczyk (grał tym razem w obronie) wypracował pozycję Piaseckiemu i było 3:2. Ostatnie 1.05 min. grali krakowianie z przewagą jednego zawodnika, w ostatnich 33 sok. zjechał z bramki Guzy, ale nic udało się atakującym w szóstkę gospodarzom doprowadzić do remisu.

Źródło: Gazeta Krakowska nr 277 z 27 listopada 1985