1989-11-18 Cracovia - Stoczniowiec Gdańsk 11:2

Wersja z dnia 13:21, 2 kwi 2022 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{Mecz - hokej | gospodarz = Cracovia | gosc = Stoczniowiec Gdańsk | gospodarz_owczesna_nazwa = |...")

Profesorskie gole

Hokeiści Cracovii rozgromili na swoim lodowisku Stoczniowca 11:2 (1:1, 3:0, 7:1), bramki dla Cracovii: Roszczin 3 (12, 29 i 53 min.), Agulin 2 (34 i 43), Bomba 24, Pieczonka 41, Wieczorkiewicz 47, Steblecki 56, Kuchta 57, Pawlik 53, dla gości: Walicki 6 min. i Zawadzki 50.

Są mecze bez historii, z których jednak kibice wychodzą zadowoleni. Tak było w sobotę na lodowisku przy ul. Siedleckiego. Cracovia zaaplikowała rywalowi (słabemu, to fakt) aż 11 goli. Po niemrawej I tercji krakowianie rozgrywali się w miarę upływu czasu, a koncert strzelecki dali w 3 tercji. Kibice byli zadowoleni, bo nowe nabytki Cracovii, (Roszczin i Agulin) przeprowadziły kilka popisowych akcji, radzieccy hokeiści strzelili razem 5 goli. Niektóre były z gatunku profesorskich, np. w 43 krakowianie grali osłabieni, a mimo to para Roszczin — Agulin tak „wykołowała” rywali, iż strzał po lodzie (bardzo chytry) Agulina zupełnie zaskoczył bramkarza gości. W 3 tercji odnalazł się także I atak Cracovii (efektowne gole Stebleckiego i Pawlika). Z satysfakcją odnotowuję dobry występ 16-letniego (!) Dariusza Kuchty z drużyny juniorów A. Kosturka, który zdobył także efektowną bramkę.

Tymi meczami zamknięta została I faza rozgrywek. Teraz następuje podział na 2 grupy, pierwsza szóstkę tworzą: Polonia, Podhale, Zagłębie, Katowice, Towimor i Naprzód (grają mecz, rewanż), druga grupa tzw. niepewnych to: Unia, Tychy, Cracovia i Stoczniowiec (każda gra z każdym 4 razy). Pierwsze mecze już w czwartek, Podhale gości Towimor, Cracovia jedzie do Tych.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 270 z 20 listopada 1989