1989-11-23 GKS Tychy - Cracovia 3:4

Wersja z dnia 13:26, 2 kwi 2022 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{Mecz - hokej | gospodarz = GKS Tychy | gosc = Cracovia | gospodarz_owczesna_nazwa = |...")

Podhale i Cracovia górą

Hokeiści Cracovii, którzy startują w tzw. grupie niepewnych. także rozpoczęli swoje występy od zwycięstwa w Tychach nad GKS 4:3 (2:1, 2:1, 0:1). Bramki dla Cracovii zdobyli: Sławomir Cupiał 2 (12 i 34 min.), Roszczin 11, Sroka 34. dla gospodarzy; Gondzik 2 (5 i 22). Pułka 57.

Cracovia potwierdziła . dobra formę zasygnalizowana w ostatnich meczach. Wprawdzie gospodarze objęli prowadzenie 1:0, ale w połowie tercji w przeciągu 60 sek strzelili 2 gole. Szczęśliwa dla krakowian była także 34 ml- huta. kiedy to S. Cupiał ? Sroka podwyższyli na 4:2. W końcówce gospodarze ostro naciskali, ale zdołali tylko strzelić jedna bramkę i Cracovia odniosła zasłużone zwycięstwo.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 274 z 24 listopada 1989