1982-09-14 Pomorzanin Toruń - Cracovia 5:10

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Wersja z dnia 19:37, 19 kwi 2022 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{Mecz - hokej | gospodarz = Pomorzanin Toruń | gosc = Cracovia | gospodarz_owczesna_nazwa = |...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Pomorzanin Toruń - hokej mężczyzn herb.png


Hokej.png
I Liga - hokej mężczyzn
Toruń, wtorek, 14 września 1982

Pomorzanin Toruń - Cracovia

5
:
10

(0:2; 3:2; 0:6)


Cracovia - hokej mężczyzn herb.png


Opis meczu

"Hokeiści Cracovii nadal w ekstraklasie" -
Gazeta Krakowska

Hokeiści Cracovii nadal w ekstraklasie

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
Bardzo dobrze spisali się hokeiści Cracovii w rewanżowym barażowym meczu z Pomorzaninem Toruń o wejście do ekstraklasy. W pierwszym spotkaniu na własnym terenie krakowianie wygrali 8:4, by w rewanżu w Toruniu zwyciężyć 10:5 (2:0, 2:3, 6:2). Dzięki temu Cracovia znów powróciła w szeregi ekstraklasy.

Krakowianie rozpoczęli wczorajszy mecz w dobrym stylu, uwidoczniła się ich przewaga techniczna. Po 29 min. było już 4:1 dla gości, ale w tym momencie ktoś rzucił na lodowisko butelkę. Nastąpiła kilkunastominutowa przerwa w grze. Wybiło to chyba hokeistów Cracovii z uderzenia, bo potem dość szybko stracili dwie bramki. Wynik 4:3 utrzymywał się do 46 min. W tym okresie

trwała zacięta walka. Gospodarze, widząc szansę na uzyskanie korzystnego wyniku, atakowali z pasją, grali jednak nieskutecznie, nie potrafili nawet wykorzystać przewagi liczebnej w polu, jako że goście kilkakrotnie występowali w osłabieniu.

W 46 min. po szybkiej kontrze Pieczonka zdobył piątą bramkę dla Cracovii i losy meczu były praktycznie przesądzone. Torunianie jakby stracili wiarę w sukces, zwolnili tempo, nie wytrzymali też meczu kondycyjnie. Krakowianie zdobyli w końcówce wyraźną przewagę, strzelając pięć dalszych bramek.

Bramki dla Cracovii zdobyli: Klich 3, Cieślicki i Behounek po 2, Pieczonka, Papuga i Pawlik po 1. (tg)
Źródło: Gazeta Krakowska nr 156 z 15 września 1982