1983-04-12 Cracovia - GKS Tychy 6:0

Wersja z dnia 11:23, 23 kwi 2022 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{Mecz - hokej | gospodarz = Cracovia | gosc = GKS Tychy | gospodarz_owczesna_nazwa = |...")

Podhale wiceliderem. Cracovia—Tychy 6:0

Hokeiści Cracovii zdobyli wczoraj dwa bardzo cenne punkty pokonując na swoim lodowisku aktualnego wicelidera GKS Tychy 6:0 (1:0, 2:0, 3:0). Gospodarze, dla których w walce o utrzymanie się w ekstraklasie liczy się każdy punkt, rozegrali dobrą, a przede wszystkim mądrą partię. Wiedząc, iż rywale dysponują bardzo szybkimi napastnikami, krakowianie grali bardzo uważnie w obronie i atakowali kontrami.

Prowadzenie dla „pasiaków” uzyskał w 19 min. młody Dubik, W II tercji oba zespoły mają szanse na zdobycie bramek m. in. przez półtorej minuty gospodarze grają w piątkę przeciwko trójce tyszan, ale bramki nie zdobyli. Po przeciwnej stronie świetnymi interwencjami popisuje się bramkarz Cracovii Paweł Jaskiernia, który rozegrał wczoraj swój życiowy mecz.

Decydująca jest końcówka II tercji w 37 min. Steblecki wpycha krążek do siatki, a w 40 min. Behounek podwyższa na 3:0. Kiedy na początku III tercji w 42 min. Klich zdobywa kolejnego gola „pasiaki” grają już swobodnie i z każdą minutą coraz lepiej. W końcówce

padają jeszcze dwa gole w 54 min. po strzale Rapacza i na kilkanaście sekund przed końcem, swojego drugiego golą zdobywa Behounek.

Źródło: Gazeta Krakowska nr 86 z 13 kwietnia 1983